sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Wypadki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 styczeń 2021 Godzina:
imieniny: Rajmunda, Klemens

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wypadki

Kto prowadził motorower, który wjechał pod pociąg? Prokuratura zabezpieczyła zapisy z kamer

Który z mężczyzn prowadził motorower, dlaczego wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg i czy był pod wpływem używek? Prokuratura próbuje odpowiedzieć na pytania, dlaczego doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Garki w powiecie ostrowskim. Ułatwieniem będą zapisy z rejestratorów znajdujących się w pociągu, w zderzeniu z którym 22 listopada br. wieczorem zginęło dwóch mieszkańców miejscowości.

Przejazd był niestrzeżony, ale według wstępnych ustaleń widoczność w miejscu, gdzie doszło do tragedii była dobra i kierujący motorowerem musiał widzieć nadjeżdżający z jego lewej strony pociąg. Jednak nie dostosował się do znaku STOP i wjechał wprost pod rozpędzony skład relacji Wrocław – Warszawa. Dlaczego? Jest to jedno z pytań, na które muszą odpowiedzieć śledczy. Jedno, ale nie jedyne. - Obecnie nie ma materiału, który pozwoliłby na jednoznaczne ustalenie, kto był kierującym tym jednośladem – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Zabezpieczono materiał w postaci oględzin miejsca zdarzenia oraz zapisy nagrań z pociągu, jak również z  rejestratora jazdy. Odtworzyć można je jedynie w centrali, więc obecnie trwa ich pozyskiwanie na potrzeby dochodzenia. Kluczowa dla śledztwa będzie też analiza obrażeń ciał i opinia biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków, wydana na podstawie uszkodzeń w pojazdu i hamulców.

Prokuratura nakazała też przeprowadzenie sekcji zwłok oraz pobranie do analizy próbek krwi od mężczyzn, którzy podróżowali motorowerem i zginęli w niedzielnym wypadku. Badania mają pokazać, czy w momencie zdarzenia byli pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających.

Równocześnie z prokuratorskim dochodzeniem czynności prowadzi Komisja Wypadków Kolejowych, której członkowie też byli na miejscu zdarzenia.

W wypadku zginęło dwóch mężczyzny w wieku 39 i 30 lat.

AW, fot. ostrow24.tv

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz