sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Wypadki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 28 styczeń 2021 Godzina:
imieniny: Judyta, Karol

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wypadki

Po pijanemu zabił rowerzystkę i próbował uciekać. Śledztwo dobiegło końca, kierowca stanie przed sądem

Pijany wsiadł za kierownicę i doprowadził do tragedii. Potrącił rowerzystkę i uciekł. Kobieta zmarła. Sprawca wypadku, który w momencie zdarzenia miał ponad 2 promile w organizmie, stanie przed sądem. Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie wypadku z listopada 2020 roku. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

52-letnia kobieta jechała rowerem trasą z Sulmierzyc do Krotoszyna. Rower miał światła, a ona odblaski. Zdaniem biegłych była widoczna, jednak to 50-latek z powiatu milickiego, który swoim dostawczym volkswagenem uderzył w prawidłowo jadącą rowerzystkę, miał problemy z oceną sytuacji na drodze. W momencie zdarzenia był pijany. – Oskarżony miał ponad 2 promile alkoholu we krwi, nie zachował bezpiecznej prędkości ze względu na panujące wówczas warunki drogowe - w tym brak oświetlenia drogowego i zmrok – i uderzył przednim prawym narożnikiem w tylne koło prawidłowo jadącej przed nim w tym samym kierunku rowerzystki,  po czym zbiegł z tego miejsca, nie powiadamiając o wypadku i nie wzywając pogotowia ratunkowego – opisuje sytuację Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Kobieta zmarła na miejscu.

Mężczyzna przyznał się do części zarzucanych mu czynów. W trakcie składania zeznań stwierdził, że nie zbiegł z miejsca zdarzenia. Przyznał też, że zanim wyruszył w trasę wypił dwa piwa, a dzień wcześniej pięć, co nadal weryfikują biegli.

Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. 50-latek od listopada jest w areszcie.   

AW, Łukasz Cichy – portal informacyjny krotoszyn.naszemiasto.pl 

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz