Wypadki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 lipiec 2017 Godzina:
imieniny: Bogna, Apolinary

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Wypadki

Pożar budynków gospodarczych w Szałem. Bardzo duże straty ZDJĘCIA

Ponad 80 strażaków walczyło z pożarem, który wybuchł 1 maja przy ul. Kaliskiej w Szałem. Ogień strawił budynek gospodarczy wraz ze znajdującymi się w nim maszynami. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, bo w środku składowano też kilka tysięcy litrów ropy.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do straży pożarnej około godz. 11.00 w poniedziałek. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że płoną budynki gospodarcze, a pożarem zagrożona jest m.in. sąsiadująca z nimi obora, w której znajdowało się kilkadziesiąt sztuk bydła oraz dom mieszkalny. Sytuację pogarszał fakt, że w budynku gospodarczym znajdowało się kilka tysięcy litrów oleju napędowego. Do akcji zadysponowano ogromne siły i środki, w sumie 18 jednostek straży pożarnej z Kalisza oraz gmin Godziesze Wielkie i Opatówek. Przez 3,5 godziny z ogniem walczyło 81 strażaków. – Spaleniu uległa m.in. konstrukcja dachu budynku gospodarczego, kombajn zbożowy oraz ornik i olej napędowy, a także inne znajdujące się wewnątrz rzeczy. Straty są bardzo duże, bo wstępnie oszacowano je na ponad 230 tysięcy złotych – powiedział portalowi faktykaliskie.pl  dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Dzięki sprawnej akcji strażaków uratowano jednak mienie o znacznie większej wartości. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

MIK, fot. OSP Borek

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 661 297 793
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany