sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Wypadki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 styczeń 2021 Godzina:
imieniny: Aniela, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wypadki

Pożar w minikotłowni. Nocna ewakuacja mieszkańców kamienicy w centrum miasta ZDJĘCIA

Pożar kotłowni zbudził w nocy mieszkańców kamienicy przy al. Wolności. Konieczna była ewakuacja 10 osób. Okazało się, że od nieszczelnego przewodu kominowego zapalił się drewniany strop. W akcji gaszenia ognia brało udział 6 jednostek straży, w tym 5 z Kalisza i OSP Dobrzec.

Dyżurny PSP informację o pożarze otrzymał o godzinie 3.00 nad ranem w poniedziałek, 1 kwietnia. Gdy ratownicy zjawili się w kamienicy, na klatkach schodowych na pierwszym i drugim piętrze było tak duże zadymienie, że konieczna była ewakuacja mieszkańców. W sumie lokale opuściło 10 osób. - Przy pomocy kamery termowizyjnej zlokalizowano pożar, a przy pomocy sprzętu burzącego przystąpiono do rozbiórki podłogi, żeby dostać się do źródła pożaru – mówi st. kpt. Radosław Marek, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. - W wyniku prac rozbiórkowych stwierdzono całkowite przepalenie się legara, na którym podpierała się podłoga.

W kamienicy, na każdym piętrze zbudowano minikotłownie. Pożar pojawił się w jednej z nich w wyniku zapalenia się stropu od nieszczelnego przewodu kominowego. W miejscu, w którym spalił się legar stał piec centralnego ogrzewania, dlatego pracownik nadzoru budowlanego musiał ocenić stan budynku i jego przydatność do użytku.

Strażacy po ugaszeniu pożaru oddymili wszystkie pomieszczenia i sprawdzili czujnikami wielogazowymi, czy w budynku nie ma substancji szkodliwych. Dopiero wtedy mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań. Nikt nie ucierpiał. W akcji udział brało 5 jednostek PSP i 1 z OSP Dobrzec.

AW, zdjęcia MS

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz