Wypadki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Julianna, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Wypadki

Samochód w polu i trzech pijanych mężczyzn. „Żaden nie kierował”

Auto w polu, za kierownicą pijany mężczyzna i dwóch jego kompanów próbujących wypchnąć pojazd na jezdnię – taką sytuację zastali w niedzielę przed południem funkcjonariusze kaliskiej komendy powiadomieni o kolizji. O dziwnej sytuacji powiadomili komendę świadkowie. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli kompletnie pijani.

Wszystko działo się w miejscowości Przespolew Kościelny w gminie Ceków Kolonia. Zgłoszenie o samochodzie, który wypadł z drogi policja odebrała o 11.30 w niedzielę. Wysłany na miejsce patrol zastał auto w polu, w odległości około 3 metrów od drogi. Ślady na jezdni wskazywały, że wcześniej tędy jechało, a kierowca prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem. – Za kierownicą samochodu siedział jego 36-letni właściciel, natomiast dwóch jego kolegów wieku 35 i 24 lat, pchało samochód, próbując wypchnąć go z powrotem na jezdnię – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. – Okazało się, że wszyscy panowie byli nietrzeźwi – mieli od 2 do 3 promili alkoholu w organizmie. Twierdzili, że żaden z nich nie kierował. Wszyscy zostali zatrzymani.

Po wytrzeźwieniu uczestników zdarzenia przesłuchano: kompanów właściciela w charakterze świadków, natomiast jego samego jako podejrzanego. – 36-latek usłyszał zarzut kierowania pod wpływem alkoholu – dodaje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Cała trójka to mieszkańcy powiatu tureckiego.

MIK, fot. KMP Kalisz

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany