Wypadki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Wypadki

Spłonęła stodoła, zginęło 8 byków ZDJĘCIA

Na 80 tysięcy złotych oszacowano straty spowodowane pożarem, który wybuchł we wtorek wieczorem w miejscowości Niemiecka Wieś w gminie Szczytniki. Ogień strawił drewnianą stodołę zaadaptowaną do budynek do chowu zwierząt. W płomieniach zginęło 8 dorodnych byków, spłonęły też płody rolne.

Ogień pojawił się po godz. 19.00. Pierwszy zastęp straży pożarnej zjawił się na miejscu już 5 minut po zgłoszeniu. – Pożarem objęta była już cała drewniana stodoła zaadaptowana na pomieszczenie do chowu zwierząt, połączona z budynkiem gospodarczym. Strażacy nie mieli możliwości dostania się do środka – mówi mł. kpt. Grzegorz Kuświk, oficer prasowy kaliskiej straży pożarnej. – Udało się to dopiero po częściowym przygaszeniu ognia, ale niestety zwierząt nie uratowano. Zginęło 8 byków o wadze 400 i 800 kg, spłonęły też płody rolne, w tym siano i słoma, a więc ten materiał palny był tam w dużych ilościach.

Strażacy opanowali ogień w ciągu pół godziny, ale cała akcja dogaszania pożaru i rozbiórki spalonej konstrukcji trwała około 5 godzin. W akcji uczestniczyło 12 zastępów straży, w tym 51 strażaków. Wstępne straty oszacowano na 80 tys. zł, natomiast uratowano mienie o wartości 200 tys. zł. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru; dochodzenie prowadzi policja.

MIK, fot. KM PSP Kalisz

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany