Wypadki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 listopad 2017 Godzina:
imieniny: Rena, Konrad

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Wypadki

Wbiegł wprost pod ciężarówkę. Coraz więcej potrąceń pieszych

Policjanci ustalili tożsamość ofiary piątkowego wypadku na alei Wojska Polskiego. To 64-letni kaliszanin. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, mężczyzna przebiegał przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do potrąceń pieszych. Szybko zapadający zmrok, deszcz, nieuwaga, brak odblasku… Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności.

W piątkowy wieczór warunki do jazdy były fatalne. Pieszy ubrany w ciemny strój, bez odblasku kierowcom zlewa się z otoczeniem. Gdy jeszcze decyduje się na przebiegnięcie przez jezdnię, stwarza ogromne zagrożenie na drodze. Tak było wczoraj na alei Wojska Polskiego. Około 21-ej jadący ulicą al. Wojska Polskiego w kierunku centrum kierowca samochodu ciężarowego MAN potrącił pieszego. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że mężczyzna przebiegał przez jezdnię na wysokości ul. Dobrzeckiej, w miejscu niedozwolonym. Kiedyś były tu pasy, ale je zlikwidowano i przeniesiono. 64-letni pieszy w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Wstępne badanie wykazało, że 28-letni kierowca pojazdu ciężarowego z powiatu tureckiego był trzeźwy.

Piątek okazał się feralnym dniem dla jeszcze dwojga pieszych. Rano volkswagen w okolicach skrzyżowania ul. Częstochowskiej z Bolesława Chrobrego potrącił 53-letniego mężczyznę, który chciał przejść przez pasy. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że wszedł wprost pod samochód. Pieszy to mieszkaniec powiatu kaliskiego. Jego stan określany jest jako ciężki. Tego samego dnia doszło do potrącenia kobiety na pasach w Nowych Skalmierzycach. Jej stan jest stabilny.

Jak mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz z kalikiej policji, większości wypadków z udziałem pieszych to niestety wynik zarówno pośpiechu i nerwów zmotoryzowanych jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. - Często zdarza się, że piesi lekceważą kierowców i przepisy. Zdarza się, że nawet w trudnych warunkach atmosferycznych wchodzą na jezdnię w miejscach niewyznaczonych lub wbiegają na przejścia, nie dając zmotoryzowanym szans na bezpieczne zatrzymanie auta. Kierowcy z kolei nie chcą czekać, śpieszą się i często jeżdżą znacznie szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Zapominają również, że prędkość należy dostosować nie tylko do znaków, ale również do warunków panujących na drodze – wymienia rzeczniczka Komendy w Kaliszu.

Ze wstępnych danych Policji wynika, że od stycznia do końca października 2017 roku na polskich drogach zginęło 593 pieszych.

Brak elementów odblaskowych, wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, zza innego pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność czy też poruszanie się niewłaściwą stroną drogi mogą doprowadzić do sytuacji, w której najbardziej poszkodowanym będzie pieszy i zapłaci za to najwyższą cenę – własne życie.

AG, KMP w Kaliszu

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

R 3

R 4

poziomy 3

Kalendarz P

Listopad 2017

30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

Czy uprawiasz sport?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Skup Aut ! Skarszewska 26 ! Kalisz !

14.11.17
Skupujemy samochody osobowe, ciężarowe, autobusy CAŁE I USZKODZONE, Angliki Bez opłat i prawa do...
Polecane

Skup Aut. Najlepsze ceny. Dojazd lawetą !

14.11.17
Skup aut, złomowanie . Najlepsze ceny, Wycena przez telefon, Profesjonalne podejście do klienta,...
Polecane

Dom jednorodzinny

17.11.17
Sprzedam dom pow.150 m2, działka 440m2 ,ogrzewanie gazowe , dobra lokalizacja.
Polecane

Orlen Morawin k. Cekowa

20.11.17
Nie przegap okazji i dołącz do naszego zespołu - poszukujemy kandydatów na stanowiska Pracownik...
Polecane

Pożyczki gotówkowe

12.11.17
Pożyczki pozabankowe, dla osób pracujących, emerytów i rencistów, rolników oraz przedsiębiorców, od...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany