Wypadki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 luty 2018 Godzina:
imieniny: Marta, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Wypadki

Wbiegł wprost pod ciężarówkę. Coraz więcej potrąceń pieszych

Policjanci ustalili tożsamość ofiary piątkowego wypadku na alei Wojska Polskiego. To 64-letni kaliszanin. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, mężczyzna przebiegał przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do potrąceń pieszych. Szybko zapadający zmrok, deszcz, nieuwaga, brak odblasku… Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności.

W piątkowy wieczór warunki do jazdy były fatalne. Pieszy ubrany w ciemny strój, bez odblasku kierowcom zlewa się z otoczeniem. Gdy jeszcze decyduje się na przebiegnięcie przez jezdnię, stwarza ogromne zagrożenie na drodze. Tak było wczoraj na alei Wojska Polskiego. Około 21-ej jadący ulicą al. Wojska Polskiego w kierunku centrum kierowca samochodu ciężarowego MAN potrącił pieszego. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że mężczyzna przebiegał przez jezdnię na wysokości ul. Dobrzeckiej, w miejscu niedozwolonym. Kiedyś były tu pasy, ale je zlikwidowano i przeniesiono. 64-letni pieszy w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Wstępne badanie wykazało, że 28-letni kierowca pojazdu ciężarowego z powiatu tureckiego był trzeźwy.

Piątek okazał się feralnym dniem dla jeszcze dwojga pieszych. Rano volkswagen w okolicach skrzyżowania ul. Częstochowskiej z Bolesława Chrobrego potrącił 53-letniego mężczyznę, który chciał przejść przez pasy. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że wszedł wprost pod samochód. Pieszy to mieszkaniec powiatu kaliskiego. Jego stan określany jest jako ciężki. Tego samego dnia doszło do potrącenia kobiety na pasach w Nowych Skalmierzycach. Jej stan jest stabilny.

Jak mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz z kalikiej policji, większości wypadków z udziałem pieszych to niestety wynik zarówno pośpiechu i nerwów zmotoryzowanych jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. - Często zdarza się, że piesi lekceważą kierowców i przepisy. Zdarza się, że nawet w trudnych warunkach atmosferycznych wchodzą na jezdnię w miejscach niewyznaczonych lub wbiegają na przejścia, nie dając zmotoryzowanym szans na bezpieczne zatrzymanie auta. Kierowcy z kolei nie chcą czekać, śpieszą się i często jeżdżą znacznie szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Zapominają również, że prędkość należy dostosować nie tylko do znaków, ale również do warunków panujących na drodze – wymienia rzeczniczka Komendy w Kaliszu.

Ze wstępnych danych Policji wynika, że od stycznia do końca października 2017 roku na polskich drogach zginęło 593 pieszych.

Brak elementów odblaskowych, wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, zza innego pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność czy też poruszanie się niewłaściwą stroną drogi mogą doprowadzić do sytuacji, w której najbardziej poszkodowanym będzie pieszy i zapłaci za to najwyższą cenę – własne życie.

AG, KMP w Kaliszu

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Luty 2018

29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Sprzedam Opel Astra G 2.0 DI

21.02.18
Sprzedam Opel Astra G 2.0 DI 16V, moc 82KM, rozrząd na łancuchu, zalany olejem 10W40, rok 1999,...

PŁACĘ gotówką za ---- ANTYKI / STAROCIE ---- KUPUJĘ - R Ó Ż N O Ś C I

20.02.18
Z A D Z W O Ń - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - PŁACĘ GOTÓWKĄ ! Jeśli sprzedajesz, albo...

WYNAJMĘ BIURA- ul. Obozowa

21.02.18
Wynajmę 6 niezależnych biur, łączna pow.100m2. Parter, świeżo po remoncie, niezależne wejście....
Polecane

Doradca Klienta ds. kredytów i leasingu

22.02.18
W ramach rozwoju poszukujemy Kandydatów na stanowisko Doradca Klienta ds. kredytów i leasingu....
Polecane

Domki letniskowe HOLIDAY Ustronie Morskie . WAKACJE 2018

05.02.18
apraszamy Państwa do domków letniskowych "HOLIDAY" położonych w Ustroniu Morskim....
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 661 297 793
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany