sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Wypadki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 styczeń 2021 Godzina:
imieniny: Wanda, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wypadki

Wziął łyk z butelki i stracił przytomność. Wstępnie wiadomo, czego napił się wędkarz

Sięgając po plastikową butelkę zapewne myślał, że to woda. Chwilę po napiciu się przezroczystego płynu stracił przytomność, a do szpitala trafił w stanie krytycznym. Policja ma wstępne ustalenia odnośnie zwartości butelki, po którą w sierpniu br. sięgnął 27-letni wędkarz z powiatu krotoszyńskiego. Substancja spowodowała u niego oparzenia dróg oddechowych i przewodu pokarmowego; lekarze walczyli o jego życie, do dziś mężczyzna ma problemy z mówieniem.

Do zdarzenia doszło 22 sierpnia br. nad stawem we Wronowie w powiecie krotoszyńskim. Mężczyzna wędkował wspólnie ze swoim kolegą. W pewnym momencie sięgnął po 1,5-litrową butelkę z przezroczystym płynem i pociągnął z niej łyk. Po chwili stracił przytomność. Do kaliskiego szpitala trafił w stanie krytycznym. - Nie mamy jeszcze oficjalnych wyników z laboratorium, ale wstępnie wiemy, że w butelce znajdował się najprawdopodobniej płyn do czyszczenia dojarek – mówi portalowi faktykaliskie.pl asp. Paweł Szczepaniak, oficer prasowy krotoszyńskiej policji.

Policja posiada też nowe ustalenia odnośnie pochodzenia butelki.  – Z pierwszej wersji, po przesłuchaniu drugiego wędkarza, który był razem z poszkodowanym, wynikało, że butelka leżała gdzieś w pobliżu miejsca, w którym wędkowali. Tymczasem nasze ustalenia wskazują, że ta butelka najprawdopodobniej należała właśnie do kolegi poszkodowanego wędkarza. Będzie on przesłuchiwany na tę okoliczność - dodaje asp. Paweł Szczepaniak.

Dotychczas przesłuchano także siostrę wędkarza, z którą wymieniał on ważne dla sprawy informacje na komunikatorze internetowym. Z nim samym nie udało się porozmawiać; 27-latek odzyskał przytomność, ale z uwagi na oparzenia dróg oddechowych i przewody pokarmowego ma problemy z mówieniem. Zgodę na przesłuchanie mężczyzny muszą wyrazić lekarze.

MIK, fot. arch.

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz