Wypadki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Tworzysława, Ronald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Wypadki

Żmija zygzakowata ukąsiła kobietę na grzybobraniu

Dramatyczny finał grzybobrania w Brzezinach. W niedzielę żmija zygzakowata ukąsiła kobietę. Poszkodowana trafiła do kaliskiego szpitala. Leśnicy przyznają, że to rzadki przypadek, ale te węże żyją w naszych lasach i trzeba mieć tego świadomość.

Kobieta ze śladami ukąszenia trafiła do szpitala w miniona niedzielę. Żmija zaatakowała ją podczas grzybobrania w okolicach Brzezin. – Pacjentka trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie podano jej surowicę, a następnie na oddział na obserwację. Nie było zagrożenia życia. To pierwszy taki przypadek w tym roku, w ubiegłym roku nie mieliśmy żadnego – mówi portalowi faktykaliskie.pl  Paweł Gawroński, rzecznik prasowy szpitala.

Rzadko z takimi sytuacjami spotykają się także leśnicy. Przyznają jednak, że żmije zygzakowate występują na naszym terenie i trzeba mieć tego świadomość. – To nie jest bardzo pospolite, aczkolwiek szczególnie latem, w takie ciepłe, gorące dni można się na nie natknąć. Mogą gdzieś wygrzewać się na słońcu. Najczęściej są to polany, miejsca, gdzie chodzimy na grzyby – mówi Mirosław Niczyporuk, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Kalisz.- Najlepiej się do nich nie zbliżać, a do lasu zakładać spodnie i wysokie gumowe buty. Żmija powyżej kolana nie powinna ugryźć, chyba że w rękę, gdy człowiek się nachyli. Ale ukąszenia zdarzają się sporadycznie.

Żmija zygzakowata jest jedynym jadowitym wężem żyjącym w Polsce  Jej ukąszenie nie stanowi zagrożenia dla życia zdrowego dorosłego człowieka, ale może być bardzo groźne dla osób starszych i dzieci.  

MIK, fot. wikipedia.pl

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany