Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Zyta, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

Zamieszanie podczas sprawdzianu szóstoklasisty ZDJĘCIA

Protest egzaminowanych uczniów, zamieszanie i wydłużony czas egzaminu. W jeden z kaliskich szkół doszło do drobnego incydentu podczas sprawdzianu szóstoklasisty z języka angielskiego. Nerwową atmosferę szybko jednak udało się załagodzić i dzieci mogły spokojnie przystąpić do testów. Swój pierwszy poważny egzamin szkolny napisało dziś kilkuset uczniów kończących kaliskie podstawówki.   

Jak poinformowała portal faktykaliskie.pl matka jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 7, podczas sprawdzianu wybuchło spore zamieszanie spowodowane niewłaściwą, jak twierdzi, płytą z zadaniami z języka angielskiego, które dzieci miały rozwiązywać „ze słuchu” w formularzu.   - Test był dwa razy przerywany, nauczycielki wychodziły szukać dobrej płyty, a jak się okazało, że nie ma innej to uczniowie mieli wypełnić test według tej, która różniła się od tekstu w nim zawartego. Córka mówiła, że „strzelali”, na oślep zaznaczając odpowiedzi mówi nam matka dziecka.

Okazuje się, że sytuacja nie wyglądała tak dramatycznie, jak opisuje to matka ucznia, a pomyliły się najwyraźniej nie nauczycielki, tylko dzieci. Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu potwierdza, że w szkole doszło do pewnego incydentu, ale nie miał on wpływu na przebieg całego sprawdzianu. -  Pani dyrektor musiała nieco przedłużyć czas na sprawdzian z angielskiego, było to związane z protestami dzieci, które uważały, że płyta z tekstem do wysłuchania nie pasuje do sprawdzianu. Płyta była prawidłowa powiedziała portalowi faktykaliskie.pl Zofia Hryhorowicz. W pozostałych kaliskich podstawówkach egzamin przebiegał bez zakłóceń.

Sprawdzian szóstoklasisty obejmował wiedzę z języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego, a podzielony był na dwie części. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17, gdzie do sprawdzianu przystąpiło 135 dzieci uważają, że sprawdzian był stosunkowo łatwy. - Spodziewałem się, że matematyka będzie trudniejsza, co prawda nie jestem akurat asem z angielskiego i polskiego, ale nie sprawiło mi to żadnego kłopotu – powiedział nam tuż po egzaminie jeden z szóstoklasistów.

Uczniowie SP 17 byli z siebie wyraźnie zadowoleni

 

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska potwierdziła już, że tegoroczny sprawdzian był ostatnim w historii. Jednym z powodów jest fakt, iż nie miał on wpływu na przyjęcie ucznia do gimnazjum, a jedynie służył sprawdzaniu wiedzy uczniów na zakończenie szkoły podstawowej.

Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty będą znane w maju. Uczniowie otrzymają zaświadczenia z wynikiem wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej. 

SP 17

MG, fot. autor

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Kategorie

poziomy 3

3R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany