Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Kleofas

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Zdrowie

Bezpłatne badania pod kątem raka jamy ustnej

Na bezpłatne badania profilaktyczne pod kątem występowania nowotworów jamy ustnej zaprasza kaliszan Fundacja Ewolucja Zdrowia. Akcja przeprowadzona zostanie w sobotę, 19 listopada. Organizatorzy zachęcają do udziału szczególnie osoby z grupy wysokiego ryzyka, czyli palące, nadużywające alkoholu, uwarunkowane genetycznie oraz powyżej 40. roku życia.

Badania prowadzone będą w NZOZ Cefalmed przy ul. Szpilowskiego 15, w godzinach 8.00 – 18.00. - Pamiętajmy, że wczesna diagnostyka zwiększa szanse na całkowite wyleczenie, a zdrowie zaczyna się w jamie ustnej – podkreśla Jakub Kozubski, lekarz stomatolog i prezes Fundacji Ewolucja Zdrowia.

Rak jamy ustnej jest złośliwym nowotworem, który występuje w obrębie warg (zazwyczaj dotyczy on dolnej wargi), ale także tylnej ściany gardła czy wewnętrznej części jamy ustnej. Może mieć także początek w śliniankach i migdałkach czy też nawet rozszerzyć się na całą jamę ustną, obejmując nawet gardło czy nos. Jego rozwój odnotowuje się częściej u mężczyzn niż u kobiet, a najczęściej u osób po 40. roku życia.

Rak gardła i dna jamy ustnej charakteryzuje się dużą dynamiką rozwoju i złośliwością kliniczną. Wczesne przerzuty do układu chłonnego szyi, najczęściej obustronne, pogarszają rokowanie. Dla pacjentów najistotniejszą informacją jest to, że szybko rozpoznany rak jamy ustnej jest w 80% wyleczalny, więc można z nim skutecznie walczyć. Również stany przedrakowe, w których po pewnym czasie mogą pojawić się komórki rakowe, powinny być usuwane i leczone, szczególnie u osób palących lub zarażonych wirusem HPV 16 oraz 18.

Osoby zainteresowane badaniami proszone są o zarejestrowanie się pod numerami telefonów: 694 507 789 lub 782 106 789.

RED, fot. pixabay.com

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany