Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Gerarda, Tomir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Zdrowie

Brakuje szczepionek. Opóźnienia w szczepieniach są już od 2015 roku

Brakuje szczepionek dla 6-latków – informuje jeden z czytelników portalu faktykaliskie.pl. Tych przeciwko błonicy, krztuścowi, polio i tężcowi. Przestoje w wykonywaniu zastrzyków potwierdza Anna Napierała z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Kaliszu. Jednak te są chwilowe, bo dostawy szczepionek przychodzą regularnie i już dziś w przychodniach, w których ich nie było, braki miały być uzupełnione.

Chodzi o szczepionki na polio, krztusiec, tężec i błonicę. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna raz na kwartał otrzymuje dostawy z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Zazwyczaj to około 500 zastrzyków na wszystkie obowiązkowe rodzaje szczepień. Dodatkowo pracownicy PSSE w Kaliszu regularnie jeżdżą po zastrzyki do Poznania. We wczorajszej dostawie było około 60 sztuk brakujących lekarstw. Wszystkie trafiły już do przychodni.

Może trudno w to uwierzyć, ale braki pojawiły się … w 2015 roku. Wtedy część dzieci nie została zaszczepiona i musiała czekać na swoją kolej, a to spowodowało reakcję łańcuchową. – Wtedy nie zaszczepiono wszystkich dzieci z rocznika 2010 i to się przełożyło na rok 2016 i 2017 – wyjaśnia Anna Napierała z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej.

Chodzi o około 100 dzieci, których nie udało się zaszczepić w latach ubiegłych i które czekają na zastrzyki w tym roku. Środowa dostawa powinna sprawić, że zaległości z ubiegłych lat zostaną znikną. Kolejny transport przyjedzie w połowie września. Wtedy przychodnie powinny zacząć szczepić tegorocznych sześciolatków, które zgodnie z kalendarzem,  dawkę leku powinny dostać do końca grudnia.    

AW, fot. pixabay.com 

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany