Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 maj 2018 Godzina:
imieniny: Tomira, Wincenty

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Jak sobie poradzić z biegunką?

Jedną z bardziej nielubianych (i słusznie) dolegliwości jest biegunka. Potrafi popsuć wszelkie plany, jest ciężka do szybkiego pokonania, a poza tym - co równie ważne - to dość wstydliwy temat. Raczej jak nie pojawimy się z tego powodu w pracy, to szefowi powiemy, że to przez ból głowy czy coś w tym stylu. I chociaż może się to wydawać krępujące, to nie ma chyba osoby, która tego nie doświadczyła, więc tym bardziej warto o tym rozmawiać, by mieć odpowiednią, sprawdzoną wiedzę na ten temat.

Czym jest biegunka?

To dolegliwość związana z tym, że zbyt często (o wiele częściej niż normalnie) mamy większą potrzebę oddawania stolca. Dość często towarzyszą temu takie objawy, jak zmiana płynności i zapach kału, który potrafi być bardzo intensywny. Podczas trwania biegunki występują różnie niepokojące sygnały, bo biegunka objawy to osłabienie organizmu, gorączka, czy nawet odwodnienie.

Jakie są przyczyny pojawienia się biegunki?

Kiedy występuje biegunka przyczyny mogą być następujące. W pierwszej kolejności może się to wiązać z różnymi zakażeniami, na przykład rotawirusami (czyli grypa żołądkowa), zapaleniami bakteryjnymi w postaci Salmonelli czy zatruciem różnego typu (lekami, rtęcią, środkami chemicznymi czy endotoksynami bakteryjnymi). Poza tym przyczyny to stres, alergia czy problemy hormonalne.

Trzeba przyznać, że dość często występuje biegunka u dzieci, a osoby, które mają pociechy z tymi dolegliwościami poszukują różnej pomocy, także tej, jaka pojawia się w internecie. Nie wszystkie jednak informacje są sprawdzone, warto więc korzystać tylko ze sprawdzonych źródeł, jak ze strony http://dolecz.pl/.

Jakie są objawy biegunki?

Jak biegunka objawy są dość nagłe, choć mogą być poprzedzone gorączką. Jeśli nie jest to silna biegunka, to po prostu wypróżnienia są obfite i wodniste, musimy więc co jakiś czas chodzić do toalety. Przy gorszej odmianie biegunki, w kale może nawet pojawić się śluz i krew, a wypróżnieniom towarzyszą kurczowe bóle brzucha z bolesnym parciem na stolec. To jednak następuje rzadko, a biegunka przeważnie ma łagodny przebieg, a więc wystarczą zwykłe leki przeciwbiegunkowe i odpowiednia dieta.

No ale właśnie, jak występuje biegunka co jeść?

Dieta musi być lekkostrawna, bogata w rozpuszczalne frakcje błonnika pokarmowego. To ważne, bo wiąże on wodę w jelicie grubym, a jednocześnie zagęszcza treść pokarmową. Ważne, by pić dużo wody i soków, bo doskonale uzupełniają niedobór płynów, wyrównując poziom elektrolitów w organizmie.

Biegunka potrafi wymęczyć, jest denerwująca i jak najszybciej chcielibyśmy się jej pozbyć. Stosując się do naszych rad można szybko wyjść z tego nieprzyjemnego stanu. Warto też poczytać o tym więcej pod adresem http://dolecz.pl/biegunka-jak-sie-jej-pozbyc/, gdzie znajdziemy bardziej szczegółowe informacje na ten temat.

artykuł sponsorowany 

nextclick

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Passat B5 LED ESP grzane fotele klima

08.05.18
Samochód użytkuję 10 lat, jestem jego drugim właścicielem, a pierwszym w Polsce, wszystko robione...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany