sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 styczeń 2021 Godzina:
imieniny: Rajmunda, Klemens

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Leczą się sami. Pacjenci z koronawirusem na ostatnią chwilę trafiają do szpitala

Zamiast w szpitalu osoby ze zdiagnozowanym koronawirusem, których stan zdrowia się pogarsza, leczą się sami. W ręce specjalistów trafiają dopiero gdy sytuacja jest już bardzo poważna – wynika z obserwacji prowadzonych przez szpital w Wolicy. A konsekwencje takiego postępowania mogą być poważne - od nieodwracalnych uszkodzeń organów po śmierć. Dlatego lekarze apelują, by nie bać się hospitalizacji. Tym bardziej, że w podkaliskiej placówce sytuacja jest wyjątkowo stabilna.

W piątek (stan na godzinę 6.00 rano) zajętych było 36 łóżek. A w sumie przygotowanych jest 120 miejsc dla osób, które potrzebują pomocy z powodu zdiagnozowania u nich koronawirusa i powikłań, jakie niesie za sobą patogen. – Zauważamy, że chorzy nie chcą leczyć się w szpitalu, nawet kiedy choroba przebiega objawowo. Często okazuje się, że takie osoby zaopatrują się w tlen i w domu próbują zwalczyć  towarzyszące powikłania – zdradza Wioletta Przybylska, rzecznik prasowy szpitala w Wolicy. – Konsekwencje takiego postępowania mogą być poważne i rzutować na resztę życia. Niedotlenie organizmów może spowodować powikłania i brak możliwości powrotu do zdrowia i sprawności sprzed koronawirusa. Podane na czas leki, osocze i odpowiednio prowadzona tlenoterapia w wielu wypadkach niwelują te wszystkie powikłania.

Szpital w Wolicy został przemianowany na jednoimienny 17 października 2020 roku. W tym czasie placówka przyjęła 264 pacjentów, a wypisała w sumie 165 ozdrowieńców. Nad zdrowiem chorych czuwa łącznie 11 lekarzy i 60 pielęgniarek. Obecnie 2 lekarzy, 5 pielęgniarek i 1 rehabilitant także są zakażeni koronawirusem.

Dlatego najważniejsza jest ochrona personelu. Szpital cały czas potrzebuje kombinezonów, ochraniaczy na buty oraz specjalistycznych maseczek. Tych w ciągu doby wykorzystywanych jest ponad 100. 

AW, fot. arch.

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz