Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Gerarda, Tomir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Zdrowie

Litry krwi przy katedrze ZDJĘCIA

13,5 litra krwi to wynik kolejnej akcji poboru krwi przygotowanej w Kaliszu przez Rejonową Radę Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Tym razem współorganizatorem akcji była parafia katedralna pw. św. Mikołaja.

W niedzielę, 6 sierpnia ambulans Regionalnego Centrum  Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaparkował naprzeciwko kaliskiej katedry. - W samym środku wakacji każda porcja pobranej krwi jest na wagę życia. Z satysfakcją trzeba więc stwierdzić, że także i tym razem mieszkańcy Kalisza oraz goście przebywający w naszym mieście udowodnili swoją ofiarność – mówi Janusz Sibiński, szef Rejonowej Rady Honorowego Krwiodawstwa w Kaliszu. - Na podzielenie się cząstką siebie zdecydowało się blisko 50 osób. Niestety, już wstępne rozmowy prowadzone przez obsługujących akcję działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża spowodowały, że z powodu zażywanych leków, przebytych lub aktywnych chorób oraz innych okoliczności kilkanaścioro chętnych musiało zrezygnować z oddania krwi.

Ostatecznie licznik akcji zatrzymał się na 30 dawcach, którzy łącznie oddali 13,5 litra krwi. W tym gronie znalazło się także 5 dawców pierwszorazowych, a wśród nich m.in. państwo  Myszkiewicz. Na wszystkich oddających czekały tradycyjnie okolicznościowe podziękowania oraz drobne upominki przygotowane przez organizatorów. Tym samym podczas tegorocznych akcji przygotowanych przez Rejonową Radę HDK PCK pozyskano już ponad 160 litrów krwi.

Realizacja zadania „Promocja honorowego krwiodawstwa w społeczności lokalnej” została dofinansowana z budżetu Miasta Kalisza.

RED, JS, fot. Janusz Sibiński

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany