Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Julianna, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Zdrowie

Mammograf na stałe

Już nie tylko przy okazji wizyt mammobusów, ale na miejscu kaliszanki będą mogły poddać się specjalistycznym badaniom piersi. Stacjonarne urządzenie do mammografii będzie dostępne w Ośrodku Radioterapii.

Leczenie to jedno. Profilaktyka i szybkie wykrywanie nowotworów to drugie. I być może nawet ważniejsze. Od tego, w jakim stadium choroba jest rozpoznana zależy dobór terapii i jej wynik. Dlatego od momentu, kiedy w Kaliszu ruszył Oddział Radioterapii Wielkopolskiego Centrum Onkologii trwały zabiegi o zakup do placówki mammografu.  - Jedna część poświęcona jest radioterapii, druga poświęcona działaniom ambulatoryjnym, poradnianym i diagnostyce, więc mammografia i badania piersi są w oczywistym planie – mówi profesor Julian Malicki, dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

I to planie niedalekim. Rok od momentu, kiedy pierwsi pacjenci zaczęli radioterapię zacznie działać też  mammograf. Urządzenie już jest w Kaliszu. - Ono jest teraz w trakcie instalacji, tak więc niebawem będzie gotowe do użycia – zdradza Dariusz Kowalczyk, kierownik Ośrodka Radioterapii w Kaliszu.

Najprawdopodobniej jeszcze w styczniu. Do tej pory kaliszanki zainteresowane mammografią mogły korzystać z mobilnych punktów, które kilka razy do roku przyjeżdżały do miasta.

AW, zdjęcia autor arch.

 

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany