Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Gerarda, Tomir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Zdrowie

„Niezwykłe przypadki medyczne” doktora Gojdzia. Kaliszanka w programie TVN

Jako dziecko uległa ciężkim poparzeniom, lekarze dawali jej 24 godziny życia. Urszula z Kalisza nie dała za wygraną, ale blizny - jak twierdzi - pozbawiły ją kobiecości. Postanowiła zawalczyć o siebie w programie TVN Style „Niezwykłe przypadki medyczne” doktora Krzysztofa Gojdzia. Odcinek z jej udziałem mogliśmy zobaczyć w poniedziałek. Czy znany specjalista pomógł kaliszance?

„Niezwykłe przypadki medyczne" to program, w którym doktor Krzysztof Gojdź - specjalista medycyny estetycznej pomaga ludziom z deformacjami ciała, nie dającymi się usunąć w tradycyjny sposób. Tym razem jego pacjentką była Urszula z Kalisza. O pomoc poprosił specjalistę nastoletni syn kaliszanki, która w dzieciństwie uległa rozległym poparzeniom. Powtórkę odcinka z jej udziałem można było zobaczyć w TVN w miniony poniedziałek, 7 sierpnia.

„Czy czas leczy rany? To pytanie zadaje sobie niejedna osoba, która w swoim życiu zmaga się z traumatycznymi wspomnieniami. Nawet po upływie wielu lat od tragedii, większość nie jest w stanie pogodzić się z przeszłością i tym samym wyrzucić z pamięci przykre chwile – tak odcinek programu nakręcony w Kaliszu zapowiada telewizja TVN. - Ula nieustannie wspomina dzień, w którym jej beztroskie i szczęśliwe dzieciństwo w jednej sekundzie przepełnił ból i cierpienie. Miała zaledwie 10 lat, kiedy uległa bardzo poważnemu poparzeniu. Sięgając do szafki kuchennej, wylała na siebie gar z gorącą wodą. W jednej chwili z tej małej dziewczynki wydobył się przeraźliwy krzyk. Małgorzata, chcąc jak najszybciej pomóc siostrze, jednym ruchem zdjęła wełnianą sukienkę z poparzonego ciała Uli. Nieświadomie wraz z tkaniną zerwała skórę, która wtopiła się w ubranie. Lekarze dawali jej 24 godziny życia. Jednak ta dzielna osoba nie poddała się i rozpoczęła prawdziwą walkę”.

Wrzątek poparzył znaczną część ciała Urszuli, pozostawiając na nim rozległe ślady. Dzisiaj blizny i bliznowce pokrywają jej ręce, część twarzy i głowy, a także dekolt oraz piersi. To, jak sama twierdzi, pozbawiło ją kobiecości. „Ula ślady przeszłości skrywa pod bluzkami z długimi rękawami, zapiętymi pod samą szyją. Ten nieszczęśliwy wypadek pozostawił blizny także na duszy kobiety, która od wielu lat unika kontaktu z innymi ludźmi” – piszą autorzy programu.

Czy doktor Gojdź zdołał pomóc Urszuli? Odcinek z Kalisza można obejrzeć tutaj.

MIK, fot. zrzut z ekranu

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany