Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Gerarda, Tomir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Zdrowie

Ponad 20 litrów krwi w Szczypiornie ZDJĘCIA

Udana akcja zbiórki krwi w Szczypiornie. W minioną niedzielę kaliszanie oddali ponad 20 litrów tego bezcennego leku. Zwłaszcza teraz – w wakacje, gdy dramatycznie go brakuje.

Już po raz trzeci na przełomie lipca i sierpnia ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zawitał do Szczypiorna. Podobnie jak w latach poprzednich także i tym razem mieszkańcy tej części Kalisza, ale także osoby z innych rejonów miasta oraz okolic, potwierdzili swoją ofiarność odpowiadając na apel Rejonowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu i proboszcza miejscowej parafii.

Zachęta poparta przygotowanymi ulotkami i plakatami przyniosły efekt, bowiem w niedzielne przedpołudnie do zaparkowanego tuż przy kościele ambulansu zgłosiło się ponad 60 chętnych. Mogli oni swoje ewentualne obawy i wątpliwości związane z oddaniem krwi rozwiać w rozmowie z doświadczonymi krwiodawcami, a zarazem działaczami PCK. Ostatecznie zarejestrowane zostały 54 osoby, spośród których procedurę kwalifikacyjną pomyślnie przeszło i oddało krew 45 osób. W ten sposób udało się pozyskać 20,25 litrów bezcennego leku. Podkreślić należy, że w tym gronie aż 14 osób stanowili dawcy pierwszorazowi.

Ważnym wydarzeniem tego niedzielnego przedpołudnia była uroczysta msza św. w intencji honorowych dawców krwi oraz organizatorów krwiodawstwa, koncelebrowana przez proboszcza ks. Jarosława Kołodziejczaka oraz ks. Mariusza Kubisiaka, który w homilii podkreślił duchowy wymiar dzielenia się cząstką siebie z osobami potrzebującymi pomocy. Akcja była także okazją do inauguracji nowego namiotu do obsługi akcji, pozyskanego przez PCK dzięki życzliwości sponsorów: firmy TEKNIA Kalisz, Meyer Tool Poland oraz Litex Promo. Zastąpi on wysłużony namiot, który przez wiele lat towarzyszył czerwonokrzyskim akcjom poboru krwi, uławiając ich przeprowadzenie.

Już w najbliższą nadzielę 6 sierpnia będzie kolejna okazja do podzielenia się krwią, podczas akcji organizowanej przez Rejonową Radę HDK PCK i Parafię Katedralną pw. Św. Mikołaja. Ambulans będzie czekał na chętnych w godzinach 9-14 na ulicy Kanonickiej.

RED, Janusz Sibiński, fot. autor

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany