Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Marzena, Artemon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Śmigłowiec LPR lądował na szkolnym boisku

Wylądował w samym centrum Kalisza, na boisku szkolnym, spiesząc z pomocą kobiecie, która doznała udaru. Ta niecodzienna sytuacja z udziałem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego miała miejsce w miniony weekend. Wśród mieszkańców zbudziła niemałą sensację, choć jak zapewnia LPR miejsce wcale nie było nietypowe, a helikopter usiądzie tam, gdzie akurat musi.

Latająca karetka rozpoczęła dyżur w naszym regionie 18 listopada ubiegłego roku. Od tego czasu interweniowała ponad 40 razy. W miniony weekend kaliszanie byli świadkami lądowania helikoptera w samym centrum osiedla, na boisku szkoły przy ul. Polnej. Moment ten uwiecznił czytelnik portalu Igor. Dla świadków to sytuacja nietypowa, ale dla załogi śmigłowca LPR miejsce dobre jak każde inne. -  Lotnicze Pogotowie Ratunkowe realizuje dwa rodzaje misji: loty do wypadków i nagłych zachorowań oraz transporty międzyszpitalne – mówi portalowi faktykaliskie.pl Justyna Sochacka, rzecznik prasowy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W przypadku tych drugich loty są planowane, a załoga korzysta z lądowisk przyszpitalnych bądź innych wyznaczonych do tego miejsc. Inaczej jest w sytuacjach nagłych, gdy liczy się każda minuta. - Przyjmujemy zgłoszenie, w 3 minuty wzbijamy się w powietrze i lecimy jak najbliżej miejsca zdarzenia, gdyż  priorytetem jest jak najszybsze dostarczenie pomocy medycznej do poszkodowanego – wyjaśnia Justyna Sochacka. - W dzień pilot z powietrza wybiera bezpieczne miejsce do lądowania i ląduje jak najbliżej pacjenta. Wtedy nie jest wymagana obecność innych służb. Po zachodzie słońca korzystamy z tzw. miejsc gminnych, na które karetki dowożą poszkodowanych. Wtedy zabezpieczają je i oświetlają strażacy.

Jak dodaje rzeczniczka LPR boisko czy stadion nie są w żaden sposób miejscami nietypowymi. - Każdego dnia nasze załogi lądują tam, gdzie akurat ktoś potrzebuje pomocy - przy i bezpośrednio na drogach, na łąkach, tuż przy domach, na osiedlach między blokami, na boiskach itp. – wymienia Justyna Sochacka.

Obecnie latający śmigłowiec LPR to druga maszyna stacjonująca w Michałkowie. Pierwszą, zupełnie nową pochwalono się podczas otwarcia bazy w listopadzie zeszłego roku. Wkrótce potem śmigłowiec odleciał do Szczecina, a zastąpił go znacznie starszy. Justyna Sochacka zapewnia jednak, że wszystkie śmigłowce użytkowane przez LPR są nowoczesne i identycznie wyposażone medycznie. Więcej o tej sprawie pisaliśmy TUTAJ.

MIK, fot. czytelnik portalu Igor

nextclick

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany