Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 styczeń 2018 Godzina:
imieniny: Gilda, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Trwa zbiórka krwi dla 17-latka ciężko rannego w wypadku w Koźminku

Rodzina i przyjaciele proszą o oddawanie krwi dla 17-letniego Michała Tylczyńskiego, ucznia jednego z kaliskich liceów, który w minioną niedzielę uległ poważnemu wypadkowi drogowemu w Koźminku. Jadąc motorowerem, zderzył się z samochodem osobowym i w ciężkim stanie trafił do szpitala. Od tego czasu niewiele się zmieniło. – Codziennie modlimy się w intencji jego zdrowia – mówią nam znajomi chłopaka.

Do wypadku doszło 2 kwietnia około 16.00, na prostym odcinku drogi. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 17-letni motorowerzysta prawdopodobnie skręcał w lewo, podczas gdy z przeciwka nadjechał osobowy volkswagen. W wyniku zderzenia kierującej samochodem 48-latce nic się nie stało, natomiast chłopak w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Wiemy, że wszyscy się martwcie o Michała tak jak my. Stan jego jest ciężki, ale stabilny – zdradza Karolina, matka chrzestna nastolatka. - Nadal musimy czekać, Michał potrzebuje czasu, jest pod bardzo dobrą opieką lekarzy i pielęgniarek w kaliskim Szpitalu Zespolonym im. L. Perzyny, którym bardzo dziękujemy.

Stanem zdrowia 17-latka żywo interesują się jego przyjaciele. - Modlą się z księdzem w kościele codziennie w intencji jego zdrowia – mówi nam czytelniczka portalu Magdalena. Wspólnie z rodziną apelują o oddawanie krwi dla chłopaka. W tej sprawie można zgłaszać się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Kaszubskiej 9 w Kaliszu. - Można oddać z każdą grupą, bo Bank Krwi stosuje wtedy "wymianę". Krew należy oddać z dopiskiem "Dla Michała Tylczyńskiego” – prosi Magdalena.

Kaliski szpital zapewnia, że 17-latek jest pod dobrą opieką, ale taka zbiórka krwi jest bardzo pożądana. – Pacjent jest zabezpieczony we wszystko, co jest mu potrzebne i niezbędne, ale wiadomo, że krwi zawsze jest mało. Niezależnie od tego, jakiej jest grupy, jest to zjawisko pożądane i bardzo pozytywne, zwłaszcza że za chwilę wakacje – podkreśla Paweł Gawroński, rzecznik prasowy  kaliskiego szpitala.

Rodzina Michała z góry dziękuje za krew. A także wszelką pomoc okazaną chłopakowi i jego bliskim w tych trudnych chwilach. - Serdecznie dziękujemy koledze, który jako pierwszy udzielał Michałowi pierwszej pomocy. Dziękujemy też załodze karetki pogotowia z Liskowa, która jako pierwsza jednostka dotarła na miejsce wypadku i udzielała dalszej pomocy. Równie mocno chcemy podziękować załodze śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która przetransportowała Michała do szpitala. Składamy podziękowania wszystkim tym, którzy pomagali w pracach na miejscu zdarzenia. Dziękujemy za oddanie krwi dla Michała , to dla nas nieocenione wsparcie. Czujemy, że jesteście z nami myślami w tych trudnych chwilach. Prosimy o modlitwę za zdrowie Michała. Dziękujemy – mówi w imieniu rodziców, brata i całej rodziny Michała Tylczyńskiego jego chrzestna, Karolina.

MIK, fot. OSP Koźminek

nextclick

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Styczeń 2018

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

Czy masz postanowienia noworoczne?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

OCTAVIA 1.6 BENZ, KLIMA, SUPER STAN

17.01.18
OCTAVIA 1.6 BENZ, KLIMA, SUPER STAN TEL 605995710
Polecane

KUPIE stare odznaczenia,medale, orzełki

13.01.18
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki itp.: polskie,...

Sprzedam ziemie rolną 35 km od Kalisza

19.01.18
Sprzedam ziemię rolną o łącznej powierzchni 2,29 ha w tym: 1,15 ha łąka 1,14 ha nieużytki. Działka...
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...

Fotobudka - najtaniej w regionie

17.01.18
Oferujemy Państwu atrakcję jaką jest wynajęcie fotobudki do robienia i drukowania nieograniczonej...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany