Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Julianna, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Zdrowie

W kaliskim szpitalu wszczepiono rozrusznik serca 104-latce!

Niezwykła operacja w kaliskim „okrąglaku”. Na Oddziale Kardiologicznym wykonano skuteczny zabieg wszczepienia stymulatora serca u 104-letniej pacjentki. To jedna z nielicznych osób w tym wieku w Polsce i na świecie, u których przeprowadzono tego typu zabieg.

104-letnia kobieta trafiła do szpitala z tzw. blokiem przedsionkowo - komorowym. - U pacjentów u których wystąpi blok przedsionkowo-komorowy zabieg implantacji stymulatora jest procedurą ratującą życie. Ryzyko powikłań u chorych w tak podeszłym wieku jest zdecydowanie wyższe niż u osób młodszych – mówi Paweł Gawroński, rzecznik prasowy szpitala. - Skuteczny zabieg stwarza jednak szanse na dalsze cieszenie się życiem pomimo sędziwego wieku pacjentki. Tego zadania podjął się dr n.med. Marek Zieliński.

Zabieg przeprowadzono 21 listopada na Oddziale Kardiologicznym. Jak mówią lekarze przebiegł bez powikłań. - Obecnie pacjentka pozostaje w stanie stabilnym i jest rehabilitowana – mówi Paweł Gawroński. I dodaje, że wszczepienia stymulatora serca u osób w tak zaawansowanym wieku są niezwykle rzadkie. - Niewątpliwie jest to jedna z nielicznych najstarszych osób w Polsce, ale i na świecie, u których wszczepiono rozrusznik serca – podkreśla.

MIK, fot. arch.

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany