Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Mieczysława, Dionizy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Zdrowie

Żona funkcjonariusza jest w ciąży i walczy z rakiem. Pomaga cała polska policja

Policjanci w całej Polsce, w tym mundurowi z Kalisza, włączają się w pomoc dla żony swojego kolegi, funkcjonariusza z Piły. Marta Jezior, będąc w ciąży, dowiedziała się, że ma raka. Trwa dramatyczna walka o życie przyszłej mamy i jej nienarodzonego jeszcze dziecka.

Sebastian Jezior jest policjantem w Komendzie Powiatowej Policji w Pile. W ubiegłym roku wspólnie z żoną  podjęli decyzję o powiększeniu rodziny. Gdy kilka miesięcy później dowiedzieli się, że Marta jest w ciąży ich świat zawirował ze szczęścia, jednak przy pierwszych badaniach równie szybko się zawalił… Okazało się, że kobieta ma nowotwór piersi. Ponieważ pod sercem nosi dziecko, nie ma możliwości zastosowania stosowania chemioterapii.

Lekarze podjęli natychmiastową decyzję o amputacji jednej piersi oraz węzłów chłonnych, jednak muszą czekać do czasu, aż dziecko rozwinie się na tyle, by można było wywołać poród i poddać Martę właściwemu leczeniu. Obecnie kobieta przechodzi żmudną i kosztowną rehabilitację, związaną z amputacją. Jej mąż Sebastian i ukochany synek wspierają ją z całych sił. Walka z rakiem oraz rehabilitacja wymagają jednak dużych nakładów finansowych. – Nasza komenda również włącza się w akcję pomocy żonie naszego kolegi. Poinformowaliśmy funkcjonariuszy o możliwości przekazywania 1% podatku na rzecz Marty. Oczywiście jest to akcja dobrowolna, nikt nikogo nie zmusza – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej komendy.

Pomóc mogą oczywiście wszyscy. 1% podatku można przekazywać na Fundację „Złotowianka” z dopiskiem „Dla Marty Jezior” KRS 0000308316. Wsparcie finansowa można również kierować na konto: 33 8944 0003 0002 7430 2000 0060.

MIK, fot. KMP Kalisz

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany