Fakty Regionalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Fakty Regionalne

Najpiękniejsze bożonarodzeniowe kartki ZDJĘCIA

W Pleszewie można zobaczyć najpiękniejsze kartki świąteczne. Właśnie tam odbył się finał Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. Z kilku tysięcy prac nagrodzono 120 najpiękniejszych. Autorzy najlepszych otrzymali nagrody.

Tradycyjnie uroczystość wręczenia nagród poprzedził koncert piosenek świątecznych, kolęd i pastorałek w wykonaniu utalentowanych solistów Akademii Piosenki działającej w Domu Kultury w Pleszewie. Wystąpili: Natalia Kubiak, Angelika Śpitalniak, Anna Kulza, Zuzanna Klötzel, Aleksandra Jurga, Dominika Wojciechowska oraz Igor Borowski.

Na konkurs nadesłano 3 413 prac z 307 placówek szkolnych, instytucji oświatowych, kulturalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Ośrodków Samopomocy i  od uczestników indywidualnych. Jury konkursu w składzie:

- Przewodniczący -dr Jolanta Wdowczyk, Wydział Peagogiczno – Artystyczny Uniwersytetuim. A. Mickiewicza w Poznaniu,

- Członek - dr Agnieszka Godszling, Wydział Peagogiczno - Artystyczny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu,

- Członek - Dariusz Grodziński, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu,

nagrodziło łącznie 120 kartek przyznając nagrody główne, nagrody specjalne i wyróżnienia w 5 kategoriach wiekowych.  Nagrodę specjalną przyznał także Dyrektor Domu Kultury w Pleszewie dla placówki, z której pochodzi największa liczba nagrodzonych i wyróżnionych prac.

Nagrody wręczali: Piotr Tomankiewicz – doradca wicemarszałek Marzeny Wodzińskiej, dr Jolanta Wdowczyk – przewodnicząca jury, Andrzej Jędruszek – zastępca Burmistrza MiG Pleszew oraz Mariusz Szymczak – dyrektor Domu Kultury w Pleszewie.

XXI Finał Konkursu na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka  Woźniaka oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew Mariana Adamka odbył się 16 grudnia w pleszewskim kinie HEL.

 

KATEGORIA I PRZEDSZKOLA -794 prace.

           NAGRODY

I. Matylda Nabzdyk- KOŹMIN WLKP.

IILena Pawlak- RYCHNÓW

IIAleksander Szpek- PLESZEW

 

   Marlena Kołaczkowska - nagroda Marszałka Woj.Wlkp – KOŹMIN WLKP.  

   Amelia Siuda - nagroda Burmistrza MiG Pleszew – KUCZKÓW

 

  •  

1.Fabian Kwiryng- RYCHNÓW

2.Lena Borowska- PIŁA

3.Julia Szczęsna- MARCHWACZ

4.Natalia Podlarz- KOŹMIN WLKP.

5.Kamila Wiśniewska- RYCHNÓW

6.Jeremi Talaga- KOŹMIN WLKP.

7.Aleksander Pawłowski- TACZANÓW DRUGI

8.Gabriela Kmieć- RYCHNÓW

9.Milena Kaźmierczak- SIEDLEMIN

10.Wiktoria Żarnowska- PLESZEW

11.Kacper Kozłowski- PIŁA

12.Szymon Grygiel- GRAB

13.Andżelika Guderczyk- DOBRA

14.Krystian Rybicki- KŁODAWA

15. Lena Szymańska- MARCHWACZ

16.Lena Szulc- PRUSY

17.Jasmina Cyganek- KOZIEGŁOWY

18.Jan Flejsierowicz- ŁĄKOCINY

 

KATEGORIA II SZKOŁA PODSTAWOWA - 800 prac

 

  1.  

I. Joanna Tomczak- KOŹMIN WLKP.

II. Julia Wytwer- KALISZ

III. Mateusz Nicke- JAROCIN

 

Maksymilian Sójka - nagroda Marszałka Woj. Wlkp.-PLESZEW

Helena Parucka - nagroda Burmistrza MIG Pleszew -POZNAŃ

 

  •  

 

ZZofia Zawada- KUCZKÓW

2Kacper Grześkowiak- SIEDLEMIN

3Maria Kmieciak- KOŹMIN WLKP.

4Wojciech Szymura- KOŹMIN WLKP.

5.Junona Bugajna- KOWALEW

6Julia Kędzierska- SUCHY LAS

7Bartosz Kornek- SIEDLEMIN

8Kornelia Tomaszewska- UJŚCIE

9Julita Tomalka- SIEDLEMIN

1Julia Banaszak- JAROCIN

1Miłosz Milewski- KALISZ

1Michał Cichorek- RYCHNÓW

1Malwina Talarek- KALISZ

1Martyna Grala- JANKÓW PIERWSZY

1Filip Taczała- KWILEŃ

1Arkadiusz Radomski- PLESZEW

1Jakub Kornek- SIEDLEMIN

1Krystian Niciejewski- RYCHNÓW

1Aleksander Kubicki- RYCHNÓW

 

KATEGORIA III KLASY IV-VI SZKOŁA PODSTAWOWA - 1.169 prac

 

  1.  

I. Agata Wolińska - PLESZEW

IIJadwiga Bień - POZNAŃ

IIJulia Erber – SOMPOLNO

 

RRafał Przepiórka - nagroda Marszałka Woj. Wlkp. - RYCHNÓW

EEliza Kubicka - nagroda Burmistrza MiG Pleszew - OSTRÓW WLKP.

 

  •  

1.Hubert Kubicki- RYCHNÓW

2.Zuzanna Gaździak- POZNAŃ

3.Mateusz Trzmiel- OSTRÓW WLKP.

4.Magdalena Wojciechowska- STRZAŁKÓW

5.Natalia Wolarz- BRZEZINY

6.Wiktoria Iwańska- JANKÓW PIERWSZY

7.Daria Kawalec - KOŹMIN WLKP.

8.Wiktoria Kasałka- OSTRÓW WLKP.

9.Małgorzata Bartz- POZNAŃ

10.Julia Bierła- JAROCIN

11.Hubert Markiewicz- PLESZEW

12.Ewelina Grzesiak- BRZEZINY

13.Maja Król- PIŁA

14.Agata Kuzia- KOŹMIN WLKP.

15.Lilianna Gajewska- MARCHWACZ

16.Julia Sikora- ŚWINKÓW

17.Dominika Bąk- SZAMOTUŁY

18.Natalia Pokrywa- OSTRÓW WLKP.

19.Maja Filipowicz - RYCHNÓW

20.Agata Szymczak- DOBRZYCA

21.Sandra Matuszek- MIĘDZYCHÓD

 

KATEGORIA IV GIMNAZJUM -425 prac

 

Julia Przybyłek - OSTRZESZÓW

IIAndżelika Duczmal - WIERZBNO

IIHanna Boch - KRZYŻ WLKP.

 

Bartosz Plewinski- nagroda Marszałka Woj. Wlkp. - BIAŁOŚLIWIE

Eliza Szczepaniak- nagroda Burmistrza MiGPleszew-WIERZBNO

 

 

  1. Zuzia Nowak                          - ZBĄSZYŃ
  2. Maja Dziubczyńska               - POZNAŃ
  3. Zuzanna Pieczul                     - PIŁA
  4. Wiktoria Rurek                      - PIŁA
  5. Martyna Dach                        - PIŁA
  6. Zuzanna Strzelczyk               - SZAMOTUŁY
  7. Oliwia Banachowska            - TACZANÓW DRUGI
  8. Karolina Mikołajczak            - JAROCIN
  9. Mateusz Raźniak                   - JAROCIN
  10. Aleksandra Przerwa              - ODOLANÓW
  11. Oliwia Kląskała                      - TACZANÓW DRUGI
  12. Katarzyna Pasternicka          - OSTRÓW WLKP.
  13. Aleksadra Nowak                  - SIEDLEMIN
  14. AGATA Urbaniak                   - PLESZEW
  15. Amelia Skrzypczak                - PLESZEW
  16. Damian Sajnaj                        - ZAKRZEWO
  17. Agnieszka Siecińska              - TACZANÓW DRUGI
  18. Milena Sójka                          - PLESZEW
  19. Antonina Kondracka             - PLESZEW
  20. Julia Mikołajczak                   - SIEDLEMIN
  21. Gabriela Cichy                       - PLESZEW

 

KATEGORIA V SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE I DOROŚLI -225 prac

 

  1.  

I. Karol Kuśniewski -RYDZYNA

II. Julia Łuczak - PLESZEW

III. Natalia Kaźmierczak - POZNAŃ

 

Marta Wojtkowiak - nagroda Marszałka Woj. Wlkp. - PACANOWICE

Remigiusz Dolata - nagroda Burmistrza MiG Pleszew - SŁUPCA

 

 

  1. Magdalena Kuświk                              - KALISZ
  2. Martyna Sokołowska                          - KALISZ
  3. Mikołaj Szubert                                   - OSTRÓW WLKP.
  4. Wiktoria Gibas                                     - GNIEZNO
  5. Szymon Malesza                                  - RYCHWAŁ
  6. Karolina Kwaśniewska                        - KOŚCIELEC
  7. Damian Gawroński                              - RUSKO
  8. Wiktoria Borzykowska                       - POZNAŃ
  9. Karolina Zagajewska                           - POZNAŃ
  10. Mariusz Bartkowiak                            - GIZAŁKI
  11. Ireneusz Setecki                                   - KUCHARY
  12. Jakub Kazur                                          - PLESZEW
  13. Julia Michalak                                      - KALISZ
  14. Aleksandra Miara                                - PLESZEW
  15. Maja Gruszka                                       - PIŁA
  16. Julia Osińska                                        - JAROCIN

Nagroda Dyrektora Domu Kultury w Pleszewie dla jednostki, instytucji kultury lub szkoły za największą liczbę nagrodzonych i wyróżnionych prac: Szkoła Podstawowa w Rychnowie.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w dniach od 16.12.2017 do 08.01.2018 roku w holu kina Hel w Pleszewie.

Głównym organizatorem konkursu jest Dom Kultury w Pleszewie.

AW, Anna Bogacz, UMiG w Pleszewie

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz