Fakty Regionalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 01 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Orchidea, Brodzisław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Fakty Regionalne

Nowa kadencja sołtysów i przewodniczących rad osiedli ZDJĘCIA

Mieszkańcy wybrali - 28 sołtysów i 10 przewodniczących pleszewskich osiedli rozpoczyna kolejną, 5-letnią kadencję. Z osobami, które zostały wskazane na te stanowiska spotkał się Arkadiusz Ptak, burmistrz Miasta i Gminy Nowe Skalmierzyce złożył gratulacje wybranym i podziękował tym, którzy zakończyli swoją służbę.

Spotkanie z sołtysami i przewodniczącymi pleszewskich osiedli odbyło się 7 maja w nowej siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pleszew. Była to okazja do złożenia gratulacji nowym szefom jednostek pomocniczych Miasta i Gminy Pleszew, którzy zwyciężyli w wyborach trwających w poszczególnych sołectwach i na osiedlach w okresie od lutego do końca kwietnia tego roku. – To nasz wspólny sukces. Rozpoczynamy długą, bo 5-letnią kadencję, podczas której wspólnie będziemy pracować na rzecz Miasta i Gminy Pleszew i mieszkańców – powiedział podczas spotkania Arkadiusz Ptak, burmistrz Miasta i Gminy Pleszew, który wręczył nowo wybranym sołtysom i przewodniczącym zaświadczenia o wyborze i serdecznie pogratulował sukcesu wyborczego.

Dwanaścioro szefów sołectw i osiedli zakończyło swoją służbę – decyzją swoją lub mieszkańców. Wśród nich są sołtysi, którzy piastowali tę funkcję od sześciu kadencji, czyli od początku ustanowienia jednostek pomocniczych Miasta i Gminy Pleszew.

Sołtysi i przewodniczący osiedli wzięli także udział w szkoleniu w ramach projektu  „e-Mieszkańcy – działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych w Mieście i Gminie Pleszew”, dzięki czemu dowiedzieli się m.in., jak założyć bloga, prowadzić profil w mediach społecznościowych oraz poznali techniki przekazu publicznego i bezpieczeństwa w Internecie.

Sołtysi i Przewodniczący Osiedli oraz Skład Rady Sołeckiej oraz Zarządu Osiedli w kadencji 2019 – 2024

Baranówek – Sołtys Hanna Rybak

Rada Sołecka:

  1. Beata Krysztofiak
  2. Mariusz Wojtysiak
  3. Krzysztof Troszczyński

Borucin – Sołtys Andrzej Szczepański

Rada Sołecka:

  1. Mateusz Galewski
  2. Walerian Hypki
  3. Tomasz Olech
  4. Katarzyna Szczepańska

Bronów – Sołtys Karol Kaniewski

Rada Sołecka:

  1. Karolina Adaszak
  2. Jacek Kaniewski
  3. Hubert Kubas
  4. Adam Szczepaniak
  5. Józef Tymecki
  6. Ewelina Wielgosz

Brzezie – Sołtys Paweł Świątek

Rada Sołecka:

  1. Jan Noskowski
  2. Paweł Mencel
  3. Krzysztof Konieczny
  4. Jacek Grabarek
  5. Adrian Michalak
  6. Adam Bocianiak

Bógwidze – Sołtys Maciej Borkowski

Rada Sołecka:

  1. Natalia Pera
  2. Halina Durmenz
  3. Krzysztof Niezgódka

Dobra Nadzieja – Sołtys Małgorzata Michalak

Rada Sołecka:

  1. Marcin Mądrzak
  2. Włodzimierz Bącler
  3. Szymon Michalski
  4. Roman Wojciechowski

Grodzisko – Sołtys Adam Stencel

Rada Sołecka:

  1. Sergiusz Cegielski
  2. Krzysztof Fajka
  3. Andrzej Jasicki
  4. Anna Juszczak
  5. Konrad Szmytkowski
  6. Patrycja Wieruszewska

Janków – Sołtys Dariusz Kamieniarczyk

Rada Sołecka:

  1. Jarosław Kozłowicz
  2. Łukasz Woźniak
  3. Anna Roszkiewicz
  4. Urszula Małecka
  5. Paweł Mróz
  6. Małgorzata Grabarek

Korzkwy – Sołtys Anita Szczepaniak

Rada Sołecka:

  1. Izabela Grzegorczyk
  2. Jacek Kończak
  3. Jarosław Jańczak
  4. Gertruda Piechocka
  5. Alicja Rogozińska
  6. Anna Urban

Kowalew – Sołtys Beata Mofina

Rada Sołecka:

  1. Maciej Andrzejczak
  2. Maciej Ładziński
  3. Paweł Działoszyński
  4. Weronika Potarzycka
  5. Jerzy Kwaśniewski
  6. Andrzej Forycki

Kuczków – Sołtys Tobiasz Reimann

Rada Sołecka:

  1. Elżbieta Grabarek
  2. Marian Suska
  3. Artur Kałużny
  4. Grażyna Rupiczak
  5. Marek Raś

Lenartowice – Sołtys Izabela Porzucek

Rada Sołecka:

  1. Grażyna Andersz
  2. Sylwia Dolata
  3. Zbigniew Duszczak
  4. Wiesława Gil
  5. Włodzimierz Skrzypczak
  6. Joanna Szymczak

Lubomierz – Sołtys Eugeniusz Kopaczewski

Rada Sołecka:

  1. Arletta Stefaniak
  2. Piotr Wachowiak
  3. Ireneusz Jelak

Ludwina – Sołtys Andrzej Mizerkiewicz

Rada Sołecka:

  1. Lidia Gwarda
  2. Elżbieta Jeziorańska
  3. Jacek Sikora
  4. Anna Twardowska

Marszew – Sołtys Katarzyna Trawińska

Rada Sołecka:

  1. Grzegorz Fafuła
  2. Hieronim Kałużny
  3. Paweł Krusiewicz
  4. Dariusz Mielcarek
  5. Anna Nawrocka
  6. Daniel Wawrzyniak

Nowa Wieś – Sołtys Bernard Rybak

Rada Sołecka:

  1. Magdalena Abramowicz
  2. Agnieszka Staszak
  3. Bartosz Staszak
  4. Mariusz Garbarczyk

Pacanowice – Sołtys Emil Forycki

Rada Sołecka:

  1. Leszek Adamczyk
  2. Marek Kapałka
  3. Anna Duczmal
  4. Ewa Florczak

Piekarzew – Sołtys Grażyna Jezierska

Rada Sołecka:

  1. Bartłomiej Jakóbczak
  2. Łukasz Martyna
  3. Iwona Mazurek
  4. Monika Olejniczak
  5. Małgorzata Walendowska

Prokopów – Sołtys Sławomira Glaza

Rada Sołecka:

  1. Eugeniusz Marian Czajka
  2. Jakub Gibas
  3. Radosław Korzeniewski
  4. Leszek Ostrowski
  5. Jan Sokołowski
  6. Jolanta Woźniak

Rokutów – Sołtys Grzegorz Szwedek

Rada Sołecka

  1. Henryk Dziuba
  2. Jerzy Łyskawka
  3. Mirosław Mikołajczyk
  4. Adam Pawłowski
  5. Maria Pieczyńska
  6. Szymon Szwedek

Sowina – Sołtys Roman Bartoszyk

Rada Sołecka:

  1. Ewa Garczarek
  2. Romana Grabarek
  3. Dawid Jędrzejak
  4. Ryszard Pasiak
  5. Marek Teller
  6. Maria Wolska

Sowina Błotna – Sołtys Romana Adamek

Rada Sołecka:

  1. Cezary Jerz
  2. Mariusz Krzywy
  3. Daria Bartoszyk –Wiśniewska
  4. Włodzimierz Przybylski
  5. Dariusz Strzykalski
  6. Grażyna Zdunek

Suchorzew – Sołtys Dariusz Dryjański

Rada Sołecka:

  1. Krzysztof Adamski
  2. Bogumiła Jakubowska
  3. Jan Kaczor
  4. Dorota Szotkowska
  5. Marek Wasiewicz
  6. Wiesława Zielińska

Taczanów Pierwszy – Sołtys Zdzisław Michalski

Rada Sołecka:

  1. Lucjan Kempiński
  2. Teresa Pietrzak
  3. Konrad Jańczak
  4. Piotr Pietrzak

Taczanów Drugi – Sołtys Kinga Melka

Rada Sołecka:

  1. Jan Bursztynowicz
  2. Paulina Czajka
  3. Tomasz Kopaczewski
  4. Bolesław Mikołajczyk
  5. Janusz Symenko
  6. Anna Śledzianowska

Zawady – Sołtys Roman Szwedek

Rada Sołecka:

  1. Anna Bocian – Matuszkiewicz
  2. Janusz Rybak
  3. Natalia Świątek

Zawidowice – Sołtys Agnieszka Walczak- Szczepaniak

  1. Aldona Grzelak
  2. Robert Janusz
  3. Józef Kluczyk
  4. Anna Lebioda
  5. Agnieszka Szczepaniak
  6. Robert Walczak

Zielona łąka – Sołtys Wojciech Wujs

Rada Sołecka:

  1. Ryszard Krzywy
  2. Ryszard Owczarz
  3. Grzegorz Kaczor
  4. Aleksandra Sokołowska
  5. Agnieszka Szczepańska

Osiedle Nr 1 Zielone w Pleszewie – Przewodniczący Marcin Walczak

Zarząd Osiedla:

  1. Danuta Drążewska
  2. Damian Jędrzejak
  3. Tomasz Mikołajczak
  4. Bożena Osuch
  5. Magdalena Twardowska
  6. Patryk Wawroski

Osiedle Nr 2 Wojska Polskiego w Pleszewie – Przewodniczący Karol Szehyński

Zarząd Osiedla:

  1. Agnieszka Tuczyńska
  2. Wiesław Szymura
  3. Joanna Stanisławska
  4. Jacek Ziemkiewicz

Osiedle Nr 3 Śródmieście w Pleszewie – Przewodniczący Mateusz Antczak

Zarząd Osiedla:

  1. Grażyna Bartczak
  2. Anna Marcinkowska
  3. Mirosław Sawada

Osiedle Nr 4 Rodzinne w Pleszewie – Przewodniczący Ryszard Jentek

Zarząd Osiedla:

  1. Renata Garsztka
  2. Dagmara Jędraszczyk
  3. Janusz Kostańciak
  4. Janina Politowicz
  5. Beata Zmyślona
  6. Celestyn Kajdaniak

Osiedle Nr 5 Jordanowskie w Pleszewie – Przewodniczący Elżbieta Hyla

Zarząd Osiedla:

  1. Bolesław Szwałek
  2. Jolanta Molska
  3. Elżbieta Kwiecińska
  4. Barbara Wieruszewska
  5. Alicja Świtalska
  6. Anna Tomczak

Osiedle Nr 6 Wokół Wieży w Pleszewie – Przewodnicząca Dorota Żarnowska

Zarząd Osiedla:

  1. Henryk Goliński
  2. Maciej Szoll
  3. Justyna Biernacka
  4. Jacek Wróblewski

Osiedle Nr 7 Zachodnie w Pleszewie – Przewodnicząca Bernadeta Gawrońska

Zarząd Osiedla:

  1. Romana Kaczmarek
  2. Katarzyna Ignasiak
  3. Jarosław Niemann
  4. Violeta Ożóg

Osiedle Nr 8 Królewskie w Pleszewie – Przewodnicząca Małgorzata Luźniarek

Zarząd Osiedla:

  1. Karolina Skitek – Marciniszko
  2. Monika Durska
  3. Monika Graczyk
  4. Marcin Urban

Osiedle Nr 9 Reja w Pleszewie – Przewodniczący Andrzej Załustowicz

Zarząd Osiedla:

  1. Leszek Kołaski
  2. Eryk Kowcuń
  3. Tomasz Moliński
  4. Krzysztof Olejniczak
  5. Katarzyna Suflita
  6. Sebastian Wieruszewski

Osiedle Nr 10 Piastowskie w Pleszewie – Przewodniczący Zdzisław Gorzeliński

Zarząd Osiedla:

  1. Wiesława Kołodziejska
  2. Łukasz Paś
  3. Przemysław Sroczyński
  4. Grzegorz Duma
  5. Błażej Kaczmarek
  6. Konrad Świderski

AW, Anna Bogacz, UMiG w Pleszewie 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz