Sport - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Alicja, Apoloniusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Sport

Najlepsi z najlepszych. Sportowy rok uroczyście podsumowany (ZDJĘCIA)

Trzynaścioro sportowców otrzymało nagrody Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w roku 2018. Złotą listę otwierają kajakarki Marta Walczykiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk. Podczas piątkowego podsumowania wyróżnienia otrzymali nie tylko sportowcy, ale też trenerzy, działacze, sponsorzy i inne osoby aktywnie wspierające lokalny sport.

Sportowe podsumowanie roku w Kaliszu ma wieloletnią tradycję. Jest ono okazją do nagrodzenia zawodników i trenerów za ich dokonania z minionych miesięcy, a działaczy i mecenasów kaliskiego sportu za jego aktywne wspieranie i propagowanie. W piątek w sposób szczególny wyróżniono trzynaścioro medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata. Pierwsze miejsce ex aequo zajęły kajakarki KTW Kalisz Marta Walczykiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk. Pierwsza z nich zdobyła w zeszłym roku mistrzostwo Europy, stawała też na podium Pucharu Świata i wielu imprez rangi międzynarodowej. Z kolei do najważniejszych osiągnięć Kołodziejczyk z minionego roku należą brązowe medale mistrzostw Europy i świata.

Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza odebrało ponadto sześcioro szkoleniowców. Jednym z nich był Marcin Małecki, którego podopieczny Piotr Goździewicz należy do czołowych kulomiotów na świecie w kategorii do lat 18. W zeszłym roku reprezentował on Polskę w młodzieżowych igrzyskach olimpijskich w Buenos Aires, a na liście nagrodzonych podczas piątkowego podsumowania zajął drugie miejsce.

Najlepszymi działaczami 2018 roku zostali prezes MKS-u Błażej Wojtyła i przewodniczący Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego Mirosław Dębowski. - Tak się składa, że obchodziłem w 2018 roku jubileusz 40-lecia mojej pracy na rzecz sportu. Wydarzenia, które miały miejsce w ubiegłym roku to przede wszystkim wiele imprez organizowanych w ramach rywalizacji międzyszkolnej - powiedział Mirosław Dębowski.

Okolicznościowe statuetki odebrali w piątek przedstawiciele gier zespołowych, na czele z siatkarkami i piłkarzami ręcznymi Energi MKS Kalisz. Doceniono też sukces młodych siatkarek Ambera i piłkarzy Calisii 14. Podziękowano również dziennikarzom za relacjonowanie sportowych wydarzeń.

Zgodnie z tradycją włodarze miasta wręczyli listy gratulacyjne zawodnikom i trenerom z poszczególnych klubów za medale rangi wojewódzkiej i krajowej. Podczas uroczystości nagrodę odebrało także Miasto Kalisz. Na ręce prezydenta Krystiana Kinastowskiego rytograf za zajęcie przez nasze miasto drugiego miejsca w Wielkopolsce w Państwowym Systemie Sportu Młodzieżowego przekazali Wicemarszałek Krzysztof Grabowski i członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska. Dodajmy, że sportowe podsumowanie roku uświetniły występy MC Sobieskiego i Marcina Owczarka.

Michał Sobczak

***

Złota trzynastka kaliskich sportowców
1. miejsce: Katarzyna Kołodziejczyk - kajakarka Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego
1. miejsce: Marta Walczykiewicz - kajakarka Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego
2. miejsce: Piotr Goździewicz - lekkoatleta Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 12 w Kaliszu
3. miejsce: Patrycja Skoczylas - lekkoatletka Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 12 w Kaliszu
4. miejsce: Patryk Biskup - pływak Klubu Sportowego Niepełnosprawnych Start w Kaliszu
5. miejsce Aleksander Stawirej - kickbokser Klubu Sportowego Ziętek Team Kalisz
6. miejsce Wiktoria Polak - kolarka Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego
7. miejsce: Julia Kowalska - kolarka Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego
8. miejsce: Julia Maik - pływaczka Kaliskiego Klubu Sportowego Włókniarz 1925 Kalisz
9. miejsce: Nicola Kaczmarek - kickbokserka Klubu Sportowego „Prosna” Kalisz
10. miejsce: Wiktor Cegła  - zawodnik MMA klubu MMA Tornado Kalisz
11. miejsce: Paweł Szastok - zawodnik kettlebell lifting Klubu Sportowego Ironfit Kalisz
12. miejsce: Kinga Grabowska - lekkoatletka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” OSRiR Kalisz

Nagroda Prezydenta Miasta Kalisza dla trenerów prowadzących szkolenie zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe
Krzysztof Dąbrowski - trener kolarstwa w Kaliskim Towarzystwie Kolarskim
Dominik Grudziński - trener pływania w Kaliskim Klubie Sportowym Niepełnosprawnych „Start” w Kaliszu
Radosław Jackowski - trener kajakarstwa w Kaliskim Towarzystwie Wioślarskim
Marcin Małecki - trener lekkoatletyki w Uczniowskim Klubie Sportowym przy Szkole Podstawowej Nr 12 w Kaliszu
Konrad Parat - trener kickboxingu w Klubie Sportowym Prosna Kalisz
Adrianna Wange - trener lekkoatletyki w Uczniowskim Klubie Sportowym przy Szkole Podstawowej Nr 12 w Kaliszu

Doroczna nagroda Prezydenta Miasta Kalisza w kategorii osób wyróżniających się w działalności sportowej
Mirosław Dębowski - Przewodniczący Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego
Błażej Wojtyła - Prezes MKS-u Kalisz Sp. z o.o.

Nagrody drużynowe
Drużyna roku 2018: MKS Kalisz (siatkarki) - za Mistrzostwo I ligi w piłce siatkowej kobiet w sezonie 2017/2018
statuetki indywidualne:
Ewelina Janicka – MVP Roku 2018
Mariusz Wiktorowicz – Trener Roku 2018

MKS Kalisz (piłkarze ręczni) - za sukcesy w rozgrywkach PGNiG Superligi w sezonie 2017/2018
statuetki indywidualne:
Marek Szpera  – MVP Sezonu 2017/2018 PGNiG Superligi
Paweł Rusek  – Trener Sezonu 2017/2018

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy AMBER Kalisz - za awans siatkarek do II Ligi Kobiet w sezonie 2017/2018
Klub Piłkarski Calisia 14 Kalisz - za zajęcie II Miejsca w Turnieju o Puchar Prezesa PZPN

Statuetki dla Czołowych Mecenasów Kaliskiego Sportu 2018
Tomasz Lazarowicz - Dyrektor Oddziału w Kaliszu Nestle Polska S.A.
Alicja Klimiuk - p.o. Prezesa Zarządu Grupy Energa S.A.
Jan Kolański - Prezes Zarządu Colian Sp. z o.o.
płk Ryszard Czapracki - Komendant Centralnego Ośrodka Służby Więziennej w Kaliszu
Grzegorz Werbliński - właściciel Firmy Pretender
Marcin Antczak - Wiceprezes FB Antczak
Waldemar Wawrzyniak - Prezes Zarządu Grupy AWW Sp. z o.o.

Statuetki dla dziennikarzy relacjonujących wydarzenia sportowe
Paweł Figiel - dziennikarz Radia Centrum
Michał Sobczak - dziennikarz portalu FaktyKaliskie.pl oraz telewizyjnego serwisu informacyjnego Magazyn Miejski Amazing TV Kalisz
Mariusz Kurzajczyk - dziennikarz tygodnika Ziemia Kaliska oraz portalu Kalisz.naszemiasto.pl
Andrzej Kurzyński - dziennikarz tygodnika Ziemia Kaliska oraz portalu Kalisz.naszemiasto.pl
Dariusz Dymalski - dziennikarz tygodnika Życie Kalisza
Piotr Szymański - dziennikarz tygodnika Życie Kalisza
Piotr Jaworowski - dziennikarz portalu wkaliszu.pl
Karina Zachara – rzecznik prasowy Miasta Kalisza

Nagrody dla medalistów mistrzostw Polski i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików

Klub Sportowy Niepełnosprawnych "Start" w Kaliszu
Zawodnicy
1. Szymon Łachowski
2. Alicja Piec
3. Julia Domagała
4. Kinga Wychorska
5. Maja Karpisiewicz
6. Teresa Sturm
7. Andrzej Grygiel
8. Marcin Grocholski
9. Wiaczesław Borkowski
10. Kamil Kowalski
Trenerzy
1. Maciej Siemianowski
2. Marek Biernat

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kaliszu Centrum Księdza Orione
uczestnicy
1. Piotr Borwik
2. Beata Plota
3. Ryszard Bednarek
opiekun
Barbara Cofalska

Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych Bastion
zawodnicy
1. Marek Gajdziak
2. Paweł Piotrowski
trener
Joanna Tomeczek

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 im. Janusza Korczaka w Kaliszu
zawodnicy
1. Agnieszka Nowacka
2. Iwona Gołębiowska
3. Agnieszka Kopczyńska
4. Marcelina Karolak
5. Krzysztof Janczak
6. Damian Żal
7. Katarzyna Marucha
8. Michał Laskowski
9. Michał Kaźmierczak
10. Sylwia Kędzia
11. Wiktoria Sicińska
12. Konrad Napruszewski
13. Adrianna Kuświk
14. Piotr Maik
15. Hubert Drzewiecki
16. Patryk Adamczak
opiekunowie
1. Dariusz Bocian
2. Maria Szambelan
3. Tomasz Efinowicz

Kaliskie Towarzystwo Kolarskie
zawodnicy
1. Anna Długaś
2. Konrad Trzęsowski
3. Mateusz Olejnik
4. Mateusz Jakubasz
5. Kacper Chrystek
6. Adam Andrzejak
7. Piotr Maślak
8. Roksana Pasternak
9. Natalia Nawrocka
10. Agata Lichosyt
11. Amelia Fiechowska
12. Kamil Dolak
13. Maciej Zalewski
14. Jakub Musiał
15. Łukasz Juszczak
16. Wiktor Gałdyn
17. Zuzanna Szmaja
trenerzy
1. Jakub Dąbrowski

Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie
zawodnicy sekcja wioślarska
1. Magdalena Sochocka
2. Wiktoria Aleksandrowicz
3. Adriana Eberhart
4. Daria Graczykowska
5. Julia Bartczak
6. Katarzyna Piotrowska
7. Zuzanna Napieralska
8. Konrad Senderacki
9. Mateusz Bielak
10. Dominik Chlebio
Trenerzy
1. Paweł Rakowski
2. Małgorzata Gralak
3. Anna Kliber
4. Mateusz Trzmiel
zawodnicy sekcja kajak polo
1. Amelia Ewiak
2. Paulina Jakubowska
Trenerzy
1. Zbigniew Walczykiewicz
2. Mariusz Grala

Klub Sportowy Ziętek Team Kalisz
zawodnicy
1. Robert Niedźwiedzki
2. Sebastian Kusz
3. Weronika Walczak
4. Aleksandra Trawczyńska
5. Beniamin Jamroziak
6. Olaf Pera
7. Gabriela Werner
8. Adrian Sęderecki
9. Julia Kabzińska
10. Wiktoria Kabzińska
11. Damian Gawłowski
12. Kacper Synoradzki
13. Julia Durkiewicz
14. Norbert Kusz
15. Gabriela Bartczak
16. Mateusz Pędziwiatr
17. Dominik Król
18. Bartosz Olewicki
19. Oskar Skupień
20. Weronika Bartczak
21. Weronika Stochniałek
22. Olga Michalska
23. Marcin Zdun
24. Kacper Ziętek
trenerzy
1. Mariusz Ziętek
2. Robert Ziętek
3. Bartosz Gromada

Klub Sportowy "Prosna" w Kaliszu
zawodnicy
1. Weronika Walczak
2. Anna Kozanecka
3. Magda Marczak
4. Christian Kurzaj
5. Artur Maury
6. Patryk Rosiak
7. Miłosz Grabowski
8. Tomasz Przybylski
9. Mateusz Parat
10. Justyna Mitas
trener
1. Tomasz Bezen
2. Radosław Radomski

MMA TORNADO
1. Jakub Kopeć
2. Małgorzata Lisok
3. Daria Grodzińska
4. Hanna Małecka
5. Zofia Kołacińska
6. Szymon Ratajczak
7. Dawid Królak
8. Jakub Ubycha
9. Mateusz Dostał
10. Jakub Haładyn
Trenerzy
1. Marcin Małecki
2. Robert Paluszczak
3. Grzegorz Dopieralski
4. Maciej Haładyn

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Tornado”
zawodnik
1. Izabela Kamińska
trener
1. Wiesław Grochowina

Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej nr 12 w Kaliszu

zawodnicy
1. Wiktor Wachowski
2. Maja Łyskowka
3. Jan Rosiewicz
trenerzy
1. Robert Kurzajczyk
2. Paweł Wiśniewski

Uczniowski Jacht Klub Sportowy Szturwał w Kaliszu
zawodnicy
1. Tymon Cajdler
2. Maria Rudowicz
3. Gabriela Rudyk
4. Jan Siepracki
5. Wiktoria Wojciechowska
trenerzy
1. Marta Jackowska
2. Monika Niewiadomska

Uczniowski Klub Sportowy „Dziewiątka” OSRiR Kalisz
Waldemar Olszyna - trener Kingi Grabowskiej

Kaliski Klub Sportowy WŁÓKNIARZ 1925 Kalisz
zawodnicy
1. Natalia Grzelczyk
2. Zuzanna Domżoł
3. Wiktoria Szymańska
4. Martyna Jakubczak
5. Piotr Matuszewski
6. Mateusz Pawlak
7. Sebastian Bergandy
8. Marika Bigosińska
9. Krystian Sośnicki
trenerzy
1. Dariusz Kisiel
2. Adam Balski
3. Tomasz Matuszewski

Klub Sportowy IRONFIT Kalisz
1. Michał Kowalski
2. Patrycja Dominiak
3. Bogdan Wargocki
4. Grzegorz Filipek
Robert Jędrzejewski i Przemysław Świerczak

Kaliski Klub Kyokushin-kan Karate DAVID CLUB
1. Mateusz Madejski
2. Paulina Staszak
Trener
Tomasz Jeżyk

Team Masters Barracuda
zawodnicy
1. Wojciech Gałczyński
2. Patrycja Rupa
3. Agata Gałczyńska
4. Magdalena Kolera
5. Małgorzata Rembowska-Świeboda
trener
1. Bogumił Żyro


Kaliskie Towarzystwo Szachowe
zawodnicy
1.  Tymon Ochędzan
2. Filip Ochędzan
3. Szymon Skurniak
4. Oskar Dixa
5. Karol Wawrzyniak
6. Gabriela Zawadzka
7. Ewa Barwińska
trenerzy
1. Maciej Sroczyński
2. Oskar Włodarczyk
3. Jędrzej Adamczewski

Liga Obrony Kraju – Klub Strzelectwa Sportowego BURSZTYN
zawodnicy
1. Mateusz Kupczyk
2. Stanisław Krawczyk
3. Ryszard Rogacki
trenerzy
1. Stanisław Majtas
2. Henryk Kubik

Terenowy Związek Brydża Sportowego
1. Dominik Filipowicz
2. Piotr Walczak

Kajakowy Klub Sportowo-Turystyczny
działacze rekreacyjni
1. Grażyna Adamin
2. Andrzej Skweres

Działacze sportowi wyróżnieni listami gratulacyjnymi
Mirosław Przybyła - Dyrektor Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu
Krzysztof Kisiel - Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 12 w Kaliszu
Konrad Lipiński - Prezes Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego
Bogdan Jamroszczyk - Prezes Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego
Jacek Kasprzak - Wiceprezes Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego
Lech Burchard - Prezes Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego
Ryszard Wlazły - Wiceprezes Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego
Robert Trzęsała - Prezes Kaliskiego Klubu Sportowego Włókniarz 1925 Kalisz
Maciej Wysocki - Wiceprezes Kaliskiego Klubu Sportowego Włókniarz 1925 Kalisz
Aneta Justyńska - Prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Amber” Kalisz
Tomasz Buchnajzer - Prezes Klubu Piłkarskiego Calisia 14 Kalisz
Edward Prus - Organizator Turnieju Piłki Ręcznej Szczypiorno Cup 2018
Edyta Marciniak - Organizator I Kaliskiego Półmaratonu Nocnego „Bursztynowa Hellena”
Lucjusz Wasielewski - Prezes Wielkopolskiego Związku Kolarskiego w Kaliszu
Dorota Walaszek - Członek Zarządu Wielkopolskiego Związku Kolarskiego w Kaliszu
Monika Niewiadomska - Komandor Uczniowskiego Jacht Klubu Sportowego „Szturwał” w Kaliszu
Bogdan Białoszyński - Prezes Klubu Sportowego „Prosna” Kalisz
Andrzej Witoński - Prezes Klubu Strzelectwa Sportowego Ligi Obrony Kraju „Bursztyn” Kalisz
Andrzej Michalski - Prezes Zarządu Rejonowego Ligi Obrony Kraju
Ewa Kochanek - Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” OSRiR Kalisz
Beata Sysiak - Prezes Klubu Sportowego Niepełnosprawnych „Start” w Kaliszu
Tomasz Wasela - Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Nike” Kalisz
Mateusz Różański - wiceprezes i trener Uczniowskiego Klubu Sportowego NIKE w Kaliszu
Piotr Lewandowski - Stowarzyszenie Polacy Dookoła Świata
Robert Papuziński - Harcerski Klub Żeglarski „Odkrywca” w Kaliszu
Bartłomiej Czarciński - Stowarzyszenie Polacy Dookoła Świata
Artur Nowacki - Koordynator PARKRUN Kalisz
Weronika Wodiczko - Koordynator PARKRUN Kalisz
Joanna Nowacka - Koordynator PARKRUN Kalisz
Jarosław Jasiukiewicz - Prezes Kaliskiego Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej i Amatorskiej
Marcin Żelaziński - prezes i trener Klubu Rugby Husaria Kalisz

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz