Sport - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Sport

Triumfy pod okiem mistrzyni FOTO

33 medale wywalczyli młodzi zawodnicy sekcji pływackiej Kaliskiego Klubu Sportowego podczas V Mistrzostw Ostrzeszowa w pływaniu. Rywalizacji bacznie przyglądała się czołowa reprezentantka Polski kaliszanka Alicja Tchórz.

Do zmagań na ostrzeszowskiej pływalni przystąpiło prawie 300 zawodników z 23 klubów. W tym gronie znalazła się 23-osobowa reprezentacja sekcji pływackiej KKS-u. Młodzi kaliszanie, startując w kilku kategoriach wiekowych, spisali się znakomicie. Łącznie zdobyli 33 medale – 11 złotych, 7 srebrnych i 12 brązowych, dzięki czemu zdecydowanie triumfowali w klasyfikacji drużynowej.

Pod względem indywidualnym najlepszymi zawodnikami w swoich rocznikach zostali Wiktoria Michalak, Michał Sip (oboje kategoria wiekowa 15 lat), Mikołaj Biedka (kategoria wiekowa 13 lat), Daniel Wytwer (kategoria wiekowa 12 lat) i Aleksandra Bałwas (kategoria wiekowa 11 lat, drugie miejsce). Utalentowanych pływaków trenują na co dzień Dominik Grudziński (Michalak, Sip), Maciej Siemianowski (Biedka, Wytwer) i Bartłomiej Stroński (Bałwas). Nie zawiodła też najmłodsza grupa, szkolona przez Bogumiła Żyro – Hubert Górski, Nikola Przysiecka oraz Gabriela Juszczak. Osiągnięte przez nich rezultaty są dobrym prognostykiem na przyszłość.

Gościem specjalnym zawodów była kaliszanka Alicja Tchórz. Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i Europy, która już wkrótce reprezentować będzie nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, pierwsze sportowe sukcesy odnosiła w barwach UKS Delfin pod okiem trenera Siemianowskiego.

(mso), fot. Ewa Domżol

***
 
Wyniki V Mistrzostw Ostrzeszowa w pływaniu

Rocznik 2001

Wiktoria Michalak
50 m stylem klasycznym        35,21                     I miejsce
100 m stylem klasycznym   1.14,65                     I miejsce
50 m stylem motylkowym   1.09,25                     I miejsce
 
Mateusz Moczulski
50 m stylem dowolnym          28.20                    VI miejsce
100 m stylem dowolnym     1.00.96                    V miejsce
100 m stylem zmiennym     1.10.00                    III miejsce

Michał Sip
100 m stylem dowolnym        55,89                     I miejsce
50 m stylem grzbietowym      28,09                     I miejsce
100 m stylem grzbietowym  1.00,80                    I miejsce
 
Olaf Staniszewski
100 m stylem dowolnym        58.98                    III miejsce
50 m stylem dowolnym          27.31                     II miejsce
50 m stylem motylkowym      31.84                    III miejsce
 
Zofia Warszowska
50 m stylem dowolnym          31,58                     X miejsce
100 m stylem dowolnym     1,08.76                    VII miejsce
50 m stylem motylkowym      35,44                    V miejsce
 
Szymon Świderski
50 m stylem dowolnym          25,99                     I miejsce
100 m stylem dowolnym        57,34                     II miejsce
100 m stylem grzbietowym  1,03,50                    II miejsce
 
Rocznik 2003
 
Mikołaj Biedka
100 m stylem klasycznym    1.15.91                   I miejsce
50 m stylem klasycznym         35.22                   I miejsce                           
50 m stylem motylkowym       31.73                 III miejsce         
                                               
Julia Łakomiak
50 m stylem klasycznym         39.03                  III miejsce
100 m stylem dowolnym      1.09.12                 VI miejsce
50 m stylem dowolnym           31.30
 
Maksymilian Moczulski
50m stylem grzbietowym        37.29                  IV miejsce
100m stylem grzbietowym  1.18.41                   IV miejsce
50m stylem dowolnym          32.11  
 
Dawid Świderski
50m stylem klasycznym          41.57                  VI miejsce
100m stylem klasycznym      1.33.75
50m stylem motylkowym        36.91
 
Rocznik 2004

Daniel Wytwer
50 m stylem dowolnym          31.04                     I miejsce
100 m stylem dowolnym     1.08.89                     I miejsce

Mikela Ciamciak
50 m stylem klasycznym                 45,18                  VII miejsce
100 m stylem klasycznym             1,36,42                  IV miejsce
50 m stylem motylkowym                48,64
 
Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym (Daniel Wytwer, Maksymilian Moczulski, Mikołaj Biedka, Dawid Świderski)                  2.04.08                 III miejsce

Rocznik 2005

Aleksandra Bałwas   
50 m stylem dowolnym               37,06                       II miejsce
100 m stylem dowolnym           1,22, 31                     I miejsce
100 m stylem grzbietowym       1, 33, 50                    II miejsce

Oliwia Klar
50 m stylem dowolnym                88,98                      IV miejsce
50 m stylem grzbietowym            45, 68,                    IV miejsce
100 m stylem grzbietowym       1, 34, 26                    III miejsce

Zofia Domżol
50 m stylem dowolnym                39,39                      V miejsce
50 m stylem grzbietowym            45,50                     III miejsce
100 m stylem dowolnym            1,27,48                    III miejsce

Zofia Kaźmierczak
50 m stylem grzbietowym           1,04,11
50 m stylem klasycznym             1,08,92
100 m stylem klasycznym            2,22,44

Mikołaj Przygoński-Froncek
50 m stylem grzbietowym            52,07                      VI miejsce
50 m stylem dowolnym                50,75
100 m stylem dowolnym           1,36,39                     VIII miejsce

Łukasz Szymański  
50 m stylem dowolnym                37,70                      VI miejsce
100 m stylem dowolnym            1,21,15                     III miejsce
100 m stylem grzbietowym        1,30,90                     III miejsce

Aleksander Świerczak
50 m stylem dowolnym                  37,19                    V miejsce
100 m stylem dowolnym              1,22,73                   V  miejsce
100 m stylem grzbietowym          1,34,79                  IV miejsce

Rocznik 2006

Laura Koperska
50 m stylem dowolnym                 45,40                   X miejsce
50 m stylem grzbietowym             54,07                   VII miejsce

Rocznik 2007

Marta Moczulska
50 m stylem dowolnym            52,86                   XIII miejsce
50 m stylem grzbietowym        57,73                    IX miejsce
 
Jakub Harabasz
50 m stylem dowolnym            52,08                    XIII miejsce
50 m stylem grzbietowym        52,19
 
Jakub Skoczek
50 m stylem dowolnym            47,80                    VIII miejsce
50 m stylem grzbietowym        51,83                       III miejsce

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz