O nas - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
imieniny: Eliga, Platon
Dzisiaj jest: 01 grudzień 2021 Godzina:

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Wyszukiwarka

O nas

15- osobowy zespół, 7 dni w tygodniu, 24h/dobę jest dla Was i do Waszej dyspozycji. Takie są Fakty. Efekt? Najlepiej poinformowany portal w tej części województwa i codzienny telewizyjny program informacyjny nadawany w sieci Multimedia Polska Vectra - jedyny serwis TV w Kaliszu.

Wydawcą portalu faktykaliskie.pl i nadawcą Telewizji Kalisz jest kaliska Fundacja Reakcja.

W skład ekipy wchodzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w regionalnych mediach i młodzi entuzjaści dziennikarskiego fachu. To tutaj łączy się doświadczenie z młodzieńczą energią i pasją.

Drużyna Faktów Kaliskich i Telewizji Kalisz jest wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne. Każdego dnia, w sposób obiektywny, rzetelny i ciekawy dostarczamy Czytelnikom najświeższych informacji z Kalisza i regionu. Piszemy o sprawach, którymi na co dzień żyją mieszkańcy: społecznych, samorządowych i kryminalnych, o kulturze i sporcie.  Przygotowujemy artykuły, fotorelacje, relacje telewizyjne. Zajmujemy się też produkcją reportaży, spotów reklamowych, transmisją z ważnych wydarzeń. Serwisy informacyjne tworzymy dla naszych Czytelników, ale i wspólnie z Nimi, reagując na interwencje, na bieżąco korzystając z nadsyłanych do redakcji propozycji tematów, zdjęć oraz nagrań wideo.

faktykaliskie.pl – początki

Portal faktykaliskie.pl powstał w 2013 roku. To niedługi, a jednak wystarczający czas, by w spektakularny sposób zawojował lokalny rynek mediów elektronicznych. Tylko w jeden rok wyniki oglądalności poprawiliśmy 3- krotnie! Dziś jesteśmy najbardziej popularnym, ale też najbardziej zaawansowanym technologicznie portalem informacyjnym w regionie. A stale rosnąca liczba Czytelników tylko utwierdza nas w przekonaniu, że idziemy w dobrym kierunku.

O stale rosnącej popularności portalu świadczy zwiększająca się dynamicznie liczba unikalnych użytkowników i odsłon. To spowodowało, że poszerzyliśmy zasięg działania nie tylko o gminy powiatu kaliskiego, ale i miejscowości południowej Wielkopolski. Narzędzie internetowe w postaci Google Analytics pozwala nam obserwować, że stałych czytelników mamy na terenie całego kraju, ale także w najodleglejszych zakątkach świata. U nas bowiem osoby związane z Kaliszem, które los rzucił gdzieś daleko, codziennie znajdują najświeższe informacje o swoim rodzinnym mieście i okolicach.

Nie boimy się tematów kontrowersyjnych i trudnych, dzięki czemu  staliśmy się najbardziej opiniotwórczym medium elektronicznym w regionie, najczęściej cytowanym przez największe ogólnopolskie  redakcje. Po 3 latach jesteśmy największą redakcją w mieście i niekwestionowanym liderem na lokalnym rynku mediów elektronicznych. Dla Was stajemy się coraz lepsi każdego dnia.

Końcówka 2020 roku przyniosła nam najważniejsze zmiany w istnieniu obu redakcji. W wyniku zmian strukturalnych wydawcą portalu faktykaliskie.pl została kaliska Fundacja Reakcja, którą do tej pory współtworzyło kierownictwo redakcji. Telewizja Kalisz nadawana jest zaś na nowej, pozyskanej w październiku 2020 roku koncesji fundacji. 

 

 

Kategorie

Poziomy Bottom

3R

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz