Po godzinach - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
imieniny: Florentyna, Michał
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Wyszukiwarka

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Po godzinach

Próg zwalniający dla rowerowych piratów! ZDJĘCIA

Rowerzyści chcieli na drodze być równi z kierowcami? No to teraz mają! Przy ul. Wał Staromiejski drogowcy postawili progi zwalniające, które bezlitośnie utrudniają przejazd i nie ma znaczenia czy jedziesz na czterech czy dwóch kołach, bo przebiega przez jezdnię i ścieżkę rowerową. To jeden z oryginalniejszych absurdów drogowych widzianych w naszym mieście. Chyba, że to nie absurd. Może tak miało być?

Drogowcy postanowili umilić życie mieszkańcom niewielkiego odcinka ul. Wał Staromiejski wzdłuż samej rzeki na odcinku między ul. Bankową a Częstochowską. Jest tam strefa zamieszkania, a wielu kierowców pędziło jak po ekspresówce. Dwa progi zwalniające załatwią sprawę. Załatwiły też rowerzystów, bo progi założono też na ścieżce rowerowej.

Władze Kalisza od dawna zapowiadały, że zrobią tak, by rowerzyści czuli się równoprawnymi użytkownikami dróg. W tym miejscu na pewno tak się czują. Cierpią razem z kierowcami.

 „Po godzinach” jest działem satyrycznym, a treści w nim zawarte mają bawić, rozśmieszać i dawać do myślenia. Memy, filmiki i zdjęcia tworzone są przez naszą redakcję i czytelników portalu faktykaliskie.pl, a ich celem nie jest obrażanie uczuć innych ani ośmieszanie osób tu występujących. Zachęcamy do przesyłania Waszych memów i pomysłów: 

MS, fot. autor

Kategorie

Poziomy Bottom

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz