Po godzinach - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
imieniny: Marlena, Alojzy
Dzisiaj jest: 21 czerwiec 2021 Godzina:

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Wyszukiwarka

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Po godzinach

Wbrew niedowiarkom! Kaliski rynek jest remontowany ZDJĘCIA

A jednak! Niby nie ma pieniędzy ani już za wiele czasu, ale gdy w ratuszu politycy się spierają i obrzucają winą za brak rewitalizacji, praca na rynku wre. Po cichu i bez większego rozgłosu, ale remont rynku ruszył. Może to nic spektakularnego, ale czasami wystarczy szpachelka i wiadro zaprawy, by życie na rynku było znośniejsze. Władze Kalisza pokazują niedowiarkom, że można, na miarę naszych możliwości, małymi krokami, ale jednak rewitalizować.

Gdy większość kaliszan jeszcze śpi, na rynku w sobotni poranek praca wre. Nie jest to szumnie zapowiadana przez 4 lata przez prezydenta Grzegorza Sapińskiego rewitalizacja w pełnym wymiarze, ale trzeba zacząć od małych rzeczy, by przejść do tych większych.

Ożywianie rynku poprzez jego łatanie rozpoczęte. Jedna osoba z niewielką szpachelką, ale z wielkim zaangażowaniem odmienia wizerunek rynku. Tą metodą całą płytę rynku można odnowić, może to zająć 10 lat, ale aż strach pomyśleć, co mogłyby zdziałać dwie osoby, stosując tę samą, skrupulatną metodę.

MS, fot. Andrzej

 „Po godzinach” jest działem satyrycznym, a treści w nim zawarte mają bawić, rozśmieszać i dawać do myślenia. Memy, filmiki i zdjęcia tworzone są przez naszą redakcję i czytelników portalu faktykaliskie.pl, a ich celem nie jest obrażanie uczuć innych ani ośmieszanie osób tu występujących. Zachęcamy do przesyłania Waszych memów i pomysłów: 

Kategorie

Poziomy Bottom

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz