Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Champion of Champions

Pierwszy turniej profesjonalny, nierankingowy Champion of Champions datuje się na 1978 rok. Różne były drogi rozwoju tego turnieju, aż ukształtował się w obecnej formie. Jesteśmy w czwartym dniu fazy rozgrywek etapowych tego turnieju, który odbywa się w Ricoh Arena w Coventry w Anglii.

Dzisiaj, w kolejnym dniu rozgrywek swoje mecze rozegrali: R. O`Sallivan z N. Robertsonem
 i J. Higgins z A.McGillem. Oba pojedynki zakończyły się stosunkowo szybko, gdyż mecze etapowe są krótkie, do czterech wygranych. Rządzą się swoimi prawami i tak naprawdę wymagają od zawodników dobrej gry już od samego początku. W momencie chwilowej niedyspozycji, potem już nie ma czasu na powrót i odrabianie strat. I tak też było w przypadku obu rozegranych dzisiaj pojedynków.

Żywa legenda snookera R.O`Sallivan, pięciokrotny Mistrz Świata nie dał żadnych szans rywalowi, pokonując N. Robertsona 4:1. Wszyscy, którzy wybrali betclic kod promocyjny i obstawili odpowiednio z całą pewnością otwierają dziś szampana. Robertson nie najlepiej rozpoczął swój mecz i tak też pozostało do końca. W grze na odstawne mistrz O`Sallivan był perfekcyjny, jego odstawne same w sobie są majstersztykiem i nie dają możliwości gry przeciwnikowi. Swoimi zagraniami O`Sallivan daleko trzymał od stołu swojego przeciwnika. Mimo jednego zwycięskiego frejma Robertson nie potrafił się podnieść, przeciwnik okazał się dla niego zbyt wymagający. W dzisiejszym pojedynku widzieliśmy chwilami innego O`Sallivana niż zawsze. Ten dynamiczny, pełen werwy i agresywności zawodnik musiał spowolnić swój sposób gry, dostosowując go do sposobu zagrań przeciwnika. Warto nadmienić, iż jeszcze do niedawna takie spokojne zachowanie nie było w naturze O`Sallivana. Lata gry wpłynęły na dojrzałość i mądrość, widoczna w grze tego zawodnika.

Podobnie wyglądał scenariusz drugiego rozegranego dzisiaj pojedynku pomiędzy Higginsem a McGillem, który zakończył Higgins wynikiem 4:0. McGill nie trafił z formą i tak naprawdę niewiele dzisiaj pokazał. Higgins podchodzący do stołu zagrywał z wielką swobodą, dokładał kolejne punkty i wygrywał podejścia. Nie było powrotu do meczu dla McGilla. Warto wspomnieć, iż J. Higgins jest zeszłorocznym zwycięzcą Champion of Champions i na pewno ma zamiar bronić tytułu.

Czy uda się Higginsowi przejść do kolejnego etapu rozgrywek i podążać do obrony tytułu?

Odpowiedź na to pytanie przyniesie wieczorny mecz z O`Sallivanem. Staną przeciwko sobie dwaj wielcy, doświadczeni, utytułowani zawodnicy. W myśl tego, co wiemy o zawodnikach, zapowiada się niesamowite widowisko sportowe, pełne mocji i na pewno pełne ciekawych zagrań.

Na ile zaskoczą kibiców ich ulubieńcy zobaczymy.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/