Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Co mówią kwiaty? W Dniu Kobiet z wizytą w kaliskiej kwiaciarni ZDJĘCIA

Kwiaciarnie gotowe na oblężenie. Panowie z kolei staną przed pytaniem, czy wybrać czerwone róże, żółte tulipany, a może pachnące frezje? Najczęściej przy wyborze kwiatów kierujemy się własnym gustem, ewentualnie obdarowanej osoby. A każdy kwiat ma swój język i przesłanie.

Język tych pięknych kwitnących roślin sięga czasów wiktoriańskich. To epoka, w której zachowywano powściągliwość w wyrażaniu uczuć, a kod kwiatowy miał wówczas swoją symbolikę.

I tak od lat króluje czerwona róża symbolizująca wielką miłość i namiętność. Czerwień to kolor intensywny, niesłychanie energetyczny, pełen gorących emocji.

Biały kwiat symbolizuje niewinność i skromność.

Kwiaty w kolorze żółtym często oznaczają zazdrość, a drugiej strony energię i entuzjazm.

Z okazji święta kobiet odwiedziliśmy florystykę Beatę Kanię, która zdradziła nam tajniki mowy kwiatów. - To prawda, że kwiaty mówią. Mówią przede wszystkim swoim kolorem. Trzeba jednak uważać, aby nie popełnić tzw. kwiatowej gafy i na przykład z okazji Dnia Kobiet nie kupić kaktusa dla teściowej. Co ciekawe, naprawdę istnieje taka roślina nosząca nazwę "fotel teściowej", która jest duża, kulista i osiąga wymiary nawet do 50 cm średnicy - mówi Beata Kania, właścicielka kwiaciarni w Kaliszu.

Mężczyźni często lubią zaskakiwać swoje wybranki. - Zdarzyło mi się kiedyś takie szczególne zamówienie. Do kwiaciarni przyszedł pan i zapytał, czy mogłabym pomóc mu pięknie zaaranżować wnętrze jego mieszkania. Tam planował zorganizować romantyczną kolację dla swojej małżonki. Piękne bukiety czerwonych róż poustawiane w różnych pomieszczeniach, rozsypane płatki stworzyły niesamowity nastrój – dodaje florystka.

Kwiatowe trendy co chwila się zmieniają, w tym roku jednak dominują kolory pastelowe, łososiowe, pudrowe. W jednym bukiecie łączy się najwięcej rodzajów kwiatów, dodaje zielone rośliny. - Dziś do mojej kwiaciarni przyszedł pan, który zakupił 3 kwiaty egzotyczne dla trzech różnych kobiet i jak sam przyznał – te kwiaty są tak piękne jak kobiety, które szanuję i kocham – moja żona, mama i córka – opowiada Beata Kania.

A jaki prezent mogą sobie jutro zrobić kobiety? Relaks, kosmetyczka, fryzjer, dobry deser, nowa torebka, a przede wszystkim czas dla siebie nie tylko od święta.

KB, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/