Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Dokąd kaliszanie wybierają się na majówkę?

Z pogodą w kraju jest kiepsko, ale zawsze można ją sobie kupić. Kaliszanie spragnieni słońca na majówkę wylatują do ciepłych krajów. Tegorocznym hitem jest Majorka, a nowością – rejsy rzeczne po Europie.

Choć długi majowy weekend dopiero przed nami, część kaliszan już teraz wygrzewa się gdzieś na plaży. – Hitem jest Majorka. Już w tej chwili mamy tam bardzo wielu klientów – mówi Eliza Smolińska, właścicielka kaliskiego biura podróży. – Ale na majówkę kaliszanie lecą też na Wyspy Kanaryjskie, do Maroka i oczywiście na wyspy greckie, które są atrakcyjne cenowo. Mimo opinii, że istnieje tam zagrożenie ze stron uchodźców - co nie jest prawdą - chętnych nam nie brakuje.

Zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu wybierają krótkie wypady nastawione głównie na zwiedzanie, np. weekend w Paryżu, Barcelonie czy Lizbonie. Tegorocznym przebojem są jednak rejsy rzeczne po Europie. – Te wycieczki to nowość, w sprzedaży dopiero od 2 lat, ale są coraz bardziej popularne. To kilkudniowe rejsy po Sekwanie, Renie czy Dunaju; trasa tego ostatniego wiedzie przez 7 krajów – mówi Eliza Smolińska. – To bardzo fajna sprawa, bo gdy my zwiedzamy, hotel płynie za nami. Z kolei na statku kwitnie życie nocne. I co najważniejsze – koszty takiej wycieczki wcale nie muszą być wysokie. Ceny zaczynają się już od 200 euro za osobę.

Dużym zainteresowaniem kaliszan cieszy się także Francja, która na przełomie czerwca i lipca będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. – Co ciekawe, sprzedajemy bilety na pociągi TGV. Mamy już np. grupę klientów, która wykupiła domki na Lazurowym Wybrzeżu, najpierw weźmie udział w rozgrywkach w Nicei, a stamtąd właśnie TGV przejedzie do Paryża – dodaje Eliza Smolińska.

Jak mówi właścicielka biura podróży, ceny zagranicznych wojaży nie wzrosły od ubiegłego roku, a w przypadku niektórych kierunków nawet nieznacznie zmalały. Na lato kaliszanie wybierają stosunkowo niedrogą Grecję, Hiszpanię i mimo wszystko Maroko. Ci z zasobniejszym portfelem pozwolą sobie na Włochy. Albo od razu na egzotykę. – Takie kierunki, jak Dominikana, Bali, Emiraty Arabskie czy niektóre prowincje Sri Lanki są dostępne także w okresie letnim – zachęca Eliza Smolińska.

MIK, fot. int.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/