Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 październik 2021 Godzina:
imieniny: Marita, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Ekipa TVN w kaliskim więzieniu. Powstaje gra interaktywna do serialu „Pułapka” ZDJĘCIA

„Pułapka – gra” to nowa produkcja stacji TVN. Zdjęcia do interaktywnej gry, nawiązującej do serialu „Pułapka”, przez kilka dni powstawały w Kaliszu. Planem filmowym stał się budynek dawnego więzienia przy ul. Łódzkiej.

Bohaterem interaktywnej gry jest komisarz Czarny, w którego postać wciela się w filmie Leszek Lichota. Akcja toczy się w więzieniu, do którego Czarny trafił pod koniec pierwszego sezonu.

Gracz będzie mógł wcielić się w rolę komisarza Czarnego. Zdjęcia w więzieniu kręcono za pomocą  kamery zamontowanej na kasku aktora. – Gracz wciela się w swojego bohatera jak w grze komputerowej, a każda scena kończy się wyborem jego losów. W zależności od tego jaki wariant wybierze  gracz tak nasza gra się kończy – wyjaśnia Marta Fujak, producentka

W kręceniu zdjęć w Kaliszu nie uczestniczył Leszek Lichota, ale w projekcie wzięła udział Marianna Kowalewska, serialowa Ewa. W pracy ekipie stacji TVN towarzyszyli też aktorzy z kaliskiego teatru. Zdjęcia w więzieniu powstawały przez dwa dni: w niedzielę i poniedziałek, po 12 godzin dziennie. Jako jedyna redakcja byliśmy obecni na planie produkcji.

Nieczynny od 2015 r. Zakład Karny w Kaliszu kilkakrotnie pełnił już rolę planu filmowego; m.in. w ubiegłym roku powstawały tam zdjęcia do produkcji Agnieszki Holland, thrillera politycznego „Gareth Jones” WIĘCEJ. - Kaliskie więzienie jest bardzo imponujące, bardzo plastyczne, świetnie nadające się do naszych celów. Bardzo nam się tutaj podoba i chętnie byśmy tutaj wrócili – mówi Marta Fujak, producentka.

Najnowszy projekt TVN będzie dostępny niebawem w sieci, a drugi sezon serialu zobaczymy jesienią.

"Pułapka" to kryminalny serial TVN, który swoją premierę miał w 2018 r. Główną bohaterką jest autorka książek kryminalnych Olga Sawicka – w tej roli Agata Kulesza - która trakcie pracy nad nową książką daje się wciągnąć w sprawę z przeszłości i znajduje się w środku prawdziwych wydarzeń. Obok Kuleszy, w serialu występują także: Joanna Kulig, Leszek Lichota, Kinga Preis, Krzysztof Pieczyński, Mateusz Więcławek i Marianna Kowalewska.

ZS, MIK, fot. Zuzanna Szymczak, UMK

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/