Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Gips z automatu. Pacjenci kaliskiego SORu gips mogą kupić jak puszkę napoju czy orzeszki

Zamiast białego – różowy, niebieski albo zielony. I jeszcze zdecydowanie lżejszy niż tradycyjny. A do tego można go kupić w automacie ustawionym na szpitalnym korytarzu. Pacjenci kaliskiego okrąglaka, którzy mieli pecha i kilka tygodni będą musieli spędzić w gipsie, teraz będą mogli na miejscu kupić sobie lekki i kolorowy, czyli wygodniejszy niż ten refundowany przez NFZ.

Pacjenci, którzy do szpitala trafiają ze złamana ręką lub nogą mogą liczyć na biały i ciężki gips. Tradycyjny, który barwy przybiera dopiero w momencie pomalowania go przez przyjaciół "połamanej" osoby. Chyba, że zdecydują się na płatny, który nie tylko może być kolorowy, ale przede wszystkim jest lżejszy. Ten wybiera coraz więcej pacjentów, ale żeby lekarz mógł go założyć trzeba przyjść ze swoim. Do tej pory pacjenci kaliskiego szpitala mogli go nabyć w jednym ze sklepów medycznych lub internetowych. - Zgodnie z prośbami i sugestiami, które trafiły do skrzynki na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, pacjenci będą mogli taki gips kupić na miejscu – informuje placówka. - Na SOR pojawił się automat - jeszcze trwają formalności i czekamy na zaopatrzenie maszyny - przekazuje Paweł Gawrońśki, rzecznik szpitala w Kaliszu.

Tego typu gipsy najchętniej wybierają najmłodsi pacjenci. Kolorowy i lekki pozwala łatwiej przechodzić okres zrastania złamanej kości. - To zdecydowana ulga, szczególnie dla najmłodszych pacjentów - podkreśla Łukasz Durajski, jeden z pediatrów naszego SOR-u.

 

Lekki gips można stosować przy większości złamań, ale nie przy wszystkich. Cena gipsu zależy od jego wielkości, a zakłada go oczywiście lekarz. Gipsomat zacznie działać od środy, 17 lipca.

AW, WSzZ w Kaliszu

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/