Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Saturnina, Przemysł

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Innowacyjne rozwiązanie w Ostrowie Wielkopolskim. Z koronawirusem walczą za pomocą... folii ZDJĘCIA

Folia antywirusowa - takie innowacyjne rozwiązanie stosuje Ostrów Wielkopolski. Jest to pierwsze miasto na świecie, w którym najczęściej dotykane elementy w miejscach użyteczności publicznej zostały obklejone powłoką z jonami srebra. Ostrowski sposób na walkę z koronawirusem, ale i bakteriami oraz innymi drobnoustrojami został wdrożony w ubiegłym roku, a teraz jest kontynuowany.

Wcześniej folią obklejono klamki, blaty, poręcze, deski sedesowe, przyciski i inne newralgiczne punkty w Ratuszu, Urzędzie Miejskim, budynku Miejskiego Zarządu Dróg, Centrum Rozwoju Komunalnego, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz częściowo w Centrum Aktywności Lokalnej. Teraz folia pojawiła się w placówkach oświatowych.

Stawiamy na bezpieczeństwo. Projekt rozpoczynamy z myślą o najmłodszych, od miejskiego żłobka. Specjalną, rewolucyjną folią z aktywnymi jonami srebra zabezpieczamy elementy, na których najczęściej pozostają drobnoustroje - wyjaśnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. - Kolejnymi obiektami będą przedszkola i szkoły podstawowe – to niezwykle istotne w momencie, gdy poważnie chorują nawet młode osoby.

Folia PURE ZONE to polski wynalazek. Więcej, wynalazek rodem z Ostrowa Wielkopolskiego. Właściwości wirusobójcze i bakteriostatyczne to zasługa jonów srebra. Firma gwarantuje działanie folii 24h przez 7dni w tygodniu, nawet przez 5 lat.

Pamiętajmy o tym, że dziennie przenosimy na naszych dłoniach aż 5 milionów różnych drobnoustrojów, które mimowolnie pozostawiamy na elementach, które dotykamy, jak: klamki, poręcze, blaty. Dzięki oklejeniu takich elementów tą inteligentną folią minimalizujemy proces rozprzestrzeniania się drobnoustrojów - mówi Tobiasz Górecki, prezes firmy Professional.

Firma, w lutym 2021 roku, uzyskała kolejny certyfikat jakości ISO - tym razem przeciwko COVID-19. Dziś, gdy trzecia fala wirusa przybiera na sile, Miasto zabezpiecza pozostałe obiekty. Będą to wszystkie miejskie obiekty oświatowe - żłobek, przedszkola i szkoły podstawowe, ale także Ostrowskie Centrum Kultury, Arena Ostrów oraz Centrum Przesiadkowe. Dodatkowo, w ramach współpracy, firma zdecydowała się zabezpieczyć Centra Obsługi Interesanta, Basen Miejski, Stadion Miejski (miejsca wyznaczone), Klub Seniora, Dzienny Dom Senior +, parkomaty, przyciski sygnalizacji świetlnej, toalety publiczne, kierownice rowerów miejskich, przestrzeń obsługi klienta w spółkach miejskich oraz, pilotażowo, jeden z miejskich autobusów.

Choć walczymy z trudnym przeciwnikiem, nie poddajemy się. Będziemy walczyć o zdrowie nas wszystkich. W tym starciu nic nie daje nam 100% ochrony, ale zabezpieczenie miejskiej przestrzeni publicznej jest niezwykle ważne. To nowatorskie rozwiązanie zapewni ją nam nawet na 5 lat. Chcemy, by mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogli czuć się bezpiecznie - dodaje prezydent Beata Klimek.

Zabezpieczanie powierzchni w miejskich obiektach potrwa do połowy maja 2021 roku.

AW, UMiG w Ostrowie Wielkopolskim

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/