Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 13 maj 2021 Godzina:
imieniny: Ofelia, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Jak korzystać z kalkulatora ubezpieczeń samochodowych?

Polisa OC to obowiązkowy coroczny zakup każdego właściciela samochodu. Z roku na rok niestety ceny ubezpieczeń rosną. Jeśli chcesz znaleźć dobrą i tanią polisę, w dodatku bez konieczności wychodzenia z domu, skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń aut. Czym właściwie jest kalkulator i jak działa? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Profesjonalny i kompleksowy kalkulator, taki jak ten znajdujący się na stronie https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl to bardzo użyteczne narzędzie, pozwalające w łatwy i błyskawiczny sposób znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę ubezpieczeniową. Korzystanie z niego jest bardzo proste. W jaki sposób to zrobić?

Wystarczy przygotować wszelkie niezbędne informacje i dane dotyczące pojazdu i kierowcy. Samo wypełnienie formularza zajmuje jedynie kilka minut. Jakie rubryki są do uzupełnienia? Jest ich parę, ale uzupełnienie ich wszystkich daje gwarancję, że uzyskamy ofertę dopasowaną idealnie do naszego zapotrzebowania i naszego samochodu. Przede wszystkim należy wskazać markę i konkretny model pojazdu, który chcemy ubezpieczyć, a także rok jego produkcji oraz rodzaj paliwa. W zależności od rodzaju kalkulatora, np. https://ubezpieczamy-auto.pl, należy wskazać też informacje dodatkowe, np. liczbę drzwi, typ podwozia, moc i pojemność silnika w aucie.

Następnie należy określić, jakie ubezpieczenie cię interesuje, to znaczy czy jedynie OC, czy też OC połączone z AutoCasco. Często zresztą jest tak, że w przypadku zakupu zarówno OC, jak też AC, ubezpieczyciel oferuje o wiele lepszą ofertę (czyli niższą cenę), niż gdybyśmy chcieli zakupić oba te ubezpieczenia osobno. Jeśli chodzi o inne ważne dane do podania, to należy także wskazać m.in. rodzaj pojazdu ubezpieczanego (ciężarowy lub osobowy), a także cel korzystania z samochodu – prywatny, służbowy, nauka jazdy, działalność handlowa, przewozowy itp. Ważne jest też podanie aktualnego przebiegu auta, numer rejestracyjny czy planowany przebieg roczny, niektóre firmy ubezpieczeniowe wymagają bowiem podania tych danych celem wyliczenia wysokości składki. Istotne jest również wskazanie m.in. pochodzenia, roku zakupu, kraju rejestracji pojazdu czy też daty pierwszej rejestracji podanej w dowodzie rejestracyjnym.

Mimo że ilość danych do podania może się wydawać duża, to są one konieczne, aby uzyskać konkretną ofertę. Z propozycji ubezpieczeń można bowiem skorzystać – wybierając ubezpieczenie od konkretnej firmy można bezpośrednio ze strony z danym kalkulatorem podpisać umowę z ubezpieczycielem. Jest to proces legalny i bezpieczny. Po opłaceniu składki, na maila otrzymamy zakupioną polisę.

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/