Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Jak urządzić pokój młodzieżowy? Wyjątkowe inspiracje

Nastolatek poszukuje swojej własnej tożsamości i marzy o tym, by jego pokój był oryginalny. Nie chce dziecięcych bibelotów, ale jeszcze nieco brakuje do dorosłości i poważnych dodatków. Jak stworzyć dla niego ciekawą aranżację?

Urządzenie pokoju młodzieżowego stanowi nie lada wyzwania. Z jednej strony chodzi o niebanalne wnętrze, z drugiej chcemy, by było uniwersalne. Dzięki temu, kiedy nastolatkowi zmieni się gust, wystarczy wymienić parę dodatków, bez konieczności gruntownego remontu.

Kolorystyka

Dziewczęta uwielbiają, kiedy w zgodzie z aktualnymi trendami, w ich pokoju dominują mocniejsze kolory i rzucające się w oczy dekoracje. Ale są też fanki łączenia intensywnych odcieni z neutralnymi. Wiele zależy od osobowości. Delikatne dusze preferują coś subtelnego, a buntowniczki i dziewczyny żywiołowe, soczyste i wyraźne kolory.

Z kolei chłopcy wolą typowo męskie wystroje. Może im się spodobać motyw urbanistyczny ze stonowanymi barwami, albo liczne nawiązania do dyscypliny sportowej, której są fanem. Oczywiście przesycone słodyczą kolory absolutnie odpadają.

Co z meblami?

I tutaj mamy kolejne wyzwanie. Kolory i styl muszą współgrać z meblami, a te już nie są małym wydatkiem. Kupując meble dla nastolatka, chcemy, by posłużyły przez co najmniej kilka lat. W pokoju z pewnością musi być łóżko, szafa, biurko, regały i półki. O ile szafa, czy biurko mają rozmiary raczej uniwersalne, o tyle nad łóżkiem zastanowimy się nieco bardziej. Z pewnością korzystniej postawić na wymiary dla dorosłego. Patrząc na to, jak ważną rolę odgrywa sen, na łóżku nie powinniśmy oszczędzać. Łóżko musi być dobrej jakości i z dobrego materiału, tak samo ważny jest materac. Interesującą propozycją mogą być łóżka drewniane młodzieżowe The Beds. Nie tylko zapewnią zdrowy sen, ale są trwałe, a oryginalny design spodoba się nastolatkowi.

Jeśli decydujemy się na drewniane łóżko, możemy pójść o krok dalej, a pozostałe meble też mogą być z drewna. Drewno jest naturalne i ponadczasowe. Psuje w zasadzie do każdej aranżacji, więc nawet jeśli za jakiś czas zrobimy remont, to meble będą ładnie komponować się z nowym wystrojem. Chcąc kupić meble z litego drewna – The Beds proponuje rozwiązania, które spełnią oczekiwania dzieci i dorosłych.

Podziel pokój na strefy

O tym, że każde pomieszczenie powinno być w pewien sposób podzielone, projektanci mówią od lat. Z jednej strony pozwala to na zorganizowanie przestrzeni, a z drugiej aranżacja staje się ciekawsza i spójna zarazem. W przypadku pokoju młodzieżowego warto wyróżnić co najmniej trzy: strefę sypialną, strefę do nauki, strefę do odpoczynku. Oczywiście strefa do spania obejmuje łóżko, szafkę nocną, komodę lub szafę. Strefa do pracy to biurko, regały i szafki ze szkolnymi książkami i urządzeniami. Największe pole do manewru mamy w strefie do odpoczynku. W zależności od tego, jak mieszkaniec pokoju lubi spędzać czas, mogą się w niej pojawić na przykład instrumenty muzyczne, duża pufa i lampka do czytania albo mniejsze pufy i stolik, gdzie nastolatek może spędzać czas z przyjaciółmi.

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/