Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Jest jajo! Będą młode?

W przygodzickim gnieździe pojawiło się jajo. Czy uda się doczekać młodych? Ostatnie lata nie były zbyt szczęśliwe dla tego pierwszego w świecie gniazda, którego życie można podglądać dzięki zamontowanej w nim kamerze.

- Przygoda bardzo niespokojna, czyżby się miało na niespodziankę? Byłoby co świętować – napisała w piętek przed 20.00 internautka o niku "elizka". Kilka minut później pojawił się kolejny wpis. - Jeżeli dzisiaj nie będzie jaja, to się zakładam, że będzie w niedzielę. Nie wiem na pewno, czy 2 maja to już była ta para. Jeżeli tak, to trzeba liczyć 6 dni na tworzenie się jaja, czyli 8 maja między 19:00 a 22:00 pierwsze jajo – dodała "magdag" z Warszawy.

Internauci obserwujący gniazdo od kilku tygodni nie musieli czekać tak długo. O 21.29 "Renia" doniosła, że Przygoda złożyła jajo i wtedy forum na www.bociany.ec.pl oszalało z radości. Jest się z czego cieszyć. W ubiegłym roku w gnieździe pojawiło się kilka ptaków. Para, która zdecydowała się na osiedlenie zrobiła to zbyt późno, by mogła myśleć o młodych. W 2013 na para bocianów gniazdo zajmował przez chwilę. Po kilku dniach godów samiec odleciał, zostawiając samicę. Ta, nie mając szans na samodzielne odchowanie młodych, wyrzuciła jaja. Rok wcześniej z pięciu młodych gniazdo opuściły trzy boćki.

W tym roku pierwsze bociany zaczęły pojawiać się w gnieździe pod koniec marca. Pierwszy noc spędził z 13 na 14 marca. O świcie musiał stoczyć ostrą walkę z parą, która też zainteresowała się tym właśnie miejscem. Pierwsze starcie wygrał, ale już po południu musiał dać za wygraną. Po kilku dniach w Przygodzicach pojawiła się kolejna para, która mieszka tam do teraz. I to właśnie ona ma szansę na odchowanie przynajmniej jednego młodego.

AW, bociany.ec.pl

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/