Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 13 maj 2021 Godzina:
imieniny: Ofelia, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Kiedy warto posiadać narzutę na łóżko?

Narzuta na łóżko jest zarówno elementem dekoracyjnym, jak i praktycznym. Eleganckie pledy i oryginalne koce pomogą ogrzać się w długie, jesienno-zimowe wieczory. Unikatowe wzory, ciekawe faktury i kolory narzut potrafią odmienić wnętrze.

Kiedy warto korzystać z narzuty? Przede wszystkim wówczas, gdy łóżko ma podwójną funkcję i służy do spania oraz siedzenia. Wystarczy zakryć pościel narzutą, by łóżko wyglądało estetycznie. Okrycia wierzchnie sprawdzają się także w sypialni. Dzięki nim wnętrza nabierają ciekawego, eleganckiego charakteru.

Narzuta odmieni wnętrze sypialni

Przykrywanie łóżka kocem, pledem lub narzutą ma duże znaczenie. Ten prosty i szybki zabieg pomoże w jednej chwili odmienić wizerunek wnętrza sypialni lub pokoju gościnnego. Szczególnie w małych mieszkaniach, gdzie brakuje wydzielonej sypialni, narzuta na łóżko jest mile widziana. Rano zwykle brakuje czasu na pościelenie łóżka, a narzuta rozwiązuje kwestie porannych porządków. Po powrocie z pracy, dzięki narzutom, pledom lub kocom, mieszkanie wygląda nienagannie czysto i schludnie. Dlatego narzuty powinni posiadać wszyscy, którym łóżko służy do spania i spędzania czasu w ciągu dnia. Piękne wzory i oryginalne kolory kap sprawiają, że wnętrza stają się bardziej przytulne, posiadają indywidualny charakter. Estetyczny i dekoracyjny wymiar okryć łóżkowych jest równie ważny, co ich praktyczne funkcje. Eleganckie i stylowe wnętrza wręcz wymagają nakrywania łóżka narzutą.

Pora roku a narzuta na łóżko

Nakrycie na łóżko sprawdza się zwłaszcza jesienną i zimową porą. Dobrze mieć kilka narzut w domu i zmieniać je w zależności od pory roku. W sezonie grzewczym popularne są narzuty typu koc włochacz o bardzo ciekawej strukturze. Również grube, dwustronne pledy zapewniają zimą ciepło. Różne, ciepłe materiały pomagają utrzymać wyższą temperaturę w czasie spania. Nocą narzuta może spełniać rolę podwójnej pościeli, zwłaszcza przy niskich temperaturach pozwoli wygrzać się w łóżku. Ciepłe okrycia łóżkowe przydadzą się w sypialni i pokoju gościnnym, jako przykrycie kanapy lub sofy. Dla dzieci produkowane są specjalne narzuty w mniejszych rozmiarach. Dla dzieci polecane są narzuty z nadrukiem lub w ciepłych, pastelowych barwach.

Wielofunkcyjna narzuta pomoże utrzymać porządek w mieszkaniu

Posiadanie narzuty na łóżko to duże ułatwienie w utrzymaniu porządku. Dzięki kapom, kocom i pledom w domu zawsze będzie panował ład. Jeśli przyjdą niezapowiadani goście, wówczas narzuta pomoże zakryć łóżko. Szczególnie eleganckie są kapy o dużych rozmiarach, sięgające podłogi. Dlatego przed zakupem warto zmierzyć łóżko i dopasować narzutę do jego rozmiarów. Kapa chroni pościel przed kurzem oraz przypadkowym poplamieniem np. jedzeniem. Pełni więc kilka podstawowych funkcji: dekoruje wnętrze, zapewnia ciepło w zimowe wieczory i nowe oraz pomaga w utrzymaniu porządku w mieszkaniu. Narzuta do pokoju dziecięcego jest równie przydatna, jak w sypialni dorosłych. Rodzice nie muszą długo sprzątać pokoju, gdyż dziecko samo może przykryć łóżko narzutą.

Dodatkowe zdjęcia i informacje dostępne na stronie https://i-firany.pl/narzuty-na-lozko-do-sypialni

artykuł sponsorowany

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/