Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Lśnienie - kaliskie inspiracje sztuką, kulturą i życiem

Same wymyślają tematy i piszą teksty, które ilustrują samodzielnie wykonanymi zdjęciami. Modelkami też są one lub młodzi kaliszanie, ich przyjaciele. I stworzyły niecodzienny jak na lokalne warunki magazyn, bo poświęcony modzie, sztuce, stylowi życia i kuchni. Pierwsze wydanie „Lśnienia” ukazało się na papierze, kolejne można znaleźć w internecie. A magazyn ma pokazywać, że nawet w takim mieście jak Kalisz można znaleźć inspiracje do nieszablonowego życia.

Młode i z głową pełną pomysłów. I dla takich ludzi chcą tworzyć. Pisać o modzie - tej na wyciągnięcie ręki, czyli z kaliskich sklepów, ale w zestawieniach natchnionych sztuką i nieszablonowym podejściem do ubioru. Też o ludziach, którzy mogą inspirować, a związani są z naszym miastem. Przy okazji podpowiadając, jak o siebie zadbać i gdzie bywać. - Rozmawiałyśmy z młodszymi osobami i one takich tematów szukają w znanych czasopismach – mówi Maja Kubiaczyk, jedna z autorek magazynu „Lśnienie”. - Nigdy nie było czegoś takiego lokalnego, gdzie mogłyby pojawiać się znajome twarze w zupełnie nowym wydaniu. I my im takie coś zaproponowałyśmy. Dziewczyny są młode i głodne nowych przygód, świetnie nam się z nimi współpracowało. Widać, że są tym zainteresowane, bo wiele osób samych się do nas odzywało.

Premiera pierwszego, wrześniowego numeru odbyła się w Galerii Jana Tarasina. Były twórczynie i ich modele oraz osoby, które chcą promować – jak choćby Krzysztof Hadrych, który grał na promocji „Lśnienia” oraz ci, którzy mają być inspiracją, jak kaliska projektantka odzieży Bogna Rząd. Kolejne wydania – chyba, że znajdą się sponsorzy – będą dostępne w internecie. A dlaczego pismo jest wyjątkowe? Maja Kubiaczyk i Martyna Krzykacz z wyjątkowym pietyzmem podeszły do wizualnej strony miesięcznika. I przy jego tworzeniu wykazały się wyjątkową elastycznością, bo większość zdjęć, a z pewnością wszystkie teksty to ich własne dzieła. – Działamy od pomysłu do wykonania. Najpierw ustalamy temat sesji, stylizacje, szukamy miejsca i ja robię zdjęcia – wyjaśnia Martyna Krzykacz. – Tak jest nie tylko z modą, ale też inspiracjami dotyczącymi aranżacji wnętrz, kosmetyków, które polecamy czy kulinariów. Robimy peelingi, pieczemy i fotografujemy. Też piszemy teksty. Kilka zdjęć jest agencyjnych, ale wtedy o tym informujemy.

Podobnie jak o festiwalach czy miejscach, które w Kaliszu warto odwiedzić: galeriach sztuki, teatrze, filharmonii i klubach. Magazyn „Lśnienie” dostępny jest na platformie https://issuu.com/lsnieniemagazyn

AW, zdjęcia autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/