Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 październik 2021 Godzina:
imieniny: Lubomira, Lutosław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Łukasz Golec z dziećmi w Kaliszu w ramach Letniej Akademii Instrumentów Dętych Blaszanych

Popularny muzyk, Łukasz Golec z GOLEC UORKIESTRA odwiedził Kalisz. Przyjechał do naszego miasta, by kibicować swoim dzieciom biorącym udział w XII Letniej Akademii Instrumentów Dętych Blaszanych.

Bartłomiej, Antonina i Piotr idą w ślady rodziców, a muzyczna pasja zaprowadziła ich w tym roku do Kalisza. To właśnie w naszym mieście odbywa się XII Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych +. Akademia to dla utalentowanej młodzieży szansa na kontakt z szerokim gronem artystów i pedagogów z Polski i z zagranicy. Każdego dnia uczestnicy grają, ćwiczą, muzykują i koncertują.

Akademia odbywa się w wielu zakątkach Kalisza – m.in. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Henryka Melcera, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, Centrum Kultury i Sztuki, I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Asnyka, Narodowym Sanktuarium Św. Józefa, Kościele oo. Franciszkanów, w Klubie Komoda, na Rynku Głównym Miasta Kalisza, w parku, przy fontannie, Baszcie Dorotce i w wielu innych miejscach.

Wśród uczestników Akademii znalazła się trójka dzieci Łukasza i Edyty Golców. Znany muzyk wraz z dziećmi gościli w piątek w Ratuszu, u wiceprezydenta Grzegorza Kulawinka. - Zarówno młodym artystom, jak i ich tacie nasze miasto bardzo się podoba. Dziękujemy za miłą wizytę i zapraszamy do Kalisza ponownie! – czytamy w mediach społecznościowych Miasta Kalisza.

W piątek na Głównym Rynku o 16:00 odbył się wielki finał Letniej Akademii. Wkrótce na naszym portalu relacja z tego wydarzenia.

Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych+ pomyślana została przede wszystkim jako tygodniowy cykl zajęć warsztatowych dla wszystkich klas instrumentów dętych blaszanych (trąbka, waltornia, puzon, eufonium, tuba) oraz saksofonu, perkusji oraz rogów myśliwskich. W tegorocznej edycji rodzina Akademii powiększyła się o instrumentalistów grających na flecie oraz klarnecie. Dodatkowo zorganizowano także warsztaty dla orkiestr dętych.

Projekt „Roztrąbiony Kalisz” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura – Interwencje 2020”.

Projekt „XII Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych+ KONCERTUJE!” jest współfinansowany ze środków budżetu Samorządu Wielkopolskiego.

AG, brassacademy.eu fot. Urząd Miasta Kalisza

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/