Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Janina, Placyd

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Mamy trenują z wózkami

Maleńkie dziecko w wózku czy zmienna aura dla tych mam nie stanowią przeszkody. Wręcz przeciwnie – motywują do aktywności na świeżym powietrzu. Dlatego dwa razy w tygodniu spotykają się w parku, by ćwiczyć. Oczywiście towarzyszą im maluchy, bo wózek jest nieodłącznym elementem treningu. W ten sposób ładują akumulatory, wymieniają się radami i wracają do formy po porodzie.

BuggyGym to w wolnym tłumaczeniu gimnastyka z wózkiem dziecięcym. Na świeżym powietrzu, w pięknym otoczeniu i dobrym towarzystwie. Takie zajęcia odbywają się od dwóch lat. - Przychodzą tutaj pełne zapału. Cieszą się, że mogą też spotkać się z innymi mamami, bo w grupie o wiele prościej. Mamy motywację, mama ćwiczy po prawej i po lewej stronie – mówi Aleksandra Kamiennik, instruktorka BuggyGym. - Ćwiczymy 60 minut, mamy rozgrzewkę, mamy ćwiczenia aerodynamiczne, mamy rozciąganie, mięśnie dna miednicy również ćwiczymy. Po porodzie można wrócić do kondycji i dziś nie jest już wymówką, że nie możemy, bo nie mamy z kim zostawić dziecka. Dzidziusia bierzemy pod przysłowiową pachę i przychodzimy do parku.

Odzyskać formę po porodzie, ale i po dawkę energii. Jak mówią mamy, które regularnie ćwiczą z wózkami, godzinna spaceru w szybkim tempie wyznacza rytm całego tygodnia. - Rozpoczęcie dnia od takiego treningu to super zabawa i naprawdę duży ładunek energii na cały dzień i sprostanie innym obowiązkom – zapewnia Michalina Majerowicz. – Dla mnie takie zajęcia mogłyby być codziennie.  Mamy fun z tego.  

Plusem jest także możliwość wymiany doświadczeniami, spostrzeżeniami i dobrymi radami dodaje Anna Mlącka. - To bardzo wesoły czas, możemy sobie porozmawiać, wymienić się informacjami na temat wychowywania dzieci.

Dlatego, że w grupie raźniej ćwiczyć, ale i sprostać wyzwaniom, jakie stają przed każdą z mam, mówi Aleksandra Kamiennik. – W czasie treningu pracujemy na formę, ale i dobry humor. Podzielenie się troskami i radościami, wyładowanie tych wszystkich emocji powoduje wielki uśmiech na naszych twarzach. A potem idziemy jeszcze na małe co nieco. Napić się kawy czy herbaty. To także plus dla dzieciaków, które od pierwszych tygodni przebywają w grupie, nie są tylko same w domu. Myślę, że BuggyGym jest z korzyścią dla każdej mamy i dla dziecka.

Te od najmłodszych lat uczą się, że sport to zdrowie. A hasła: natłok obowiązków, zimno, gorąco, pada czy wieje to tylko wymówki. - Ja myślę, że trzeba zaszczepiać aktywność od samego początku – uważa Michalina Majerowicz. – Taki maluch w wózku, z którym biegam po parku od samego początku czuje flow i energię, dlatego później, kiedy będzie już sam już biegać, będzie mi łatwiej trenować.

Treningi odbywają się we wtorki i piątki. Mamy spotykają się o 11.00 w Parku Miejskim. Informacje można znaleźć na profili BuggyGym Kalisz Ola Kamiennik. Regularnie też Stowarzyszenie organizuje pikniki rodzinne w Parku Miejskim.

AW, zdjęcia autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/