Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Innocenta, Innocenty

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Miliarderzy z Kalisza. „Forbes” opublikował Listę 100 Najbogatszych Polaków

Aż trzech mieszkańców naszego regionu znalazło się w pierwszej dziesiątce najbogatszych Polaków. Najwyżej w zestawieniu magazynu „Forbes” uplasował się Tomasz Biernacki z Krotoszyna, właściciel sieci sklepów Dino. Jego majątek szacowany jest na ponad 4 miliardy złotych.

To absolutny rekord Listy 100 Najbogatszych Polaków „Forbesa”. Jak podają twórcy rankingu nigdy jeszcze nie było aż tak wielu posiadaczy majątku wartego więcej niż miliard złotych. Żeby znaleźć się w tym zestawieniu, trzeba zbudować firmę wartą przynajmniej 491 mln złotych. To prawie o 60 mln zł więcej niż rok temu.

Wśród miliarderów są też mieszkańcy naszego regionu. Najbardziej spektakularny awans zaliczył 45-letni Tomasz Biernacki z Krotoszyna, właściciel sieci marketów Dino. Zadebiutował na liście zaledwie rok temu, od razu na 38. pozycji z majątkiem 930 milionów zł, a tym razem znajduje się już na 6 miejscu! Jego fortunę „Forbes” szacuje dziś na 4 miliardy 175 milionów zł.

Tuż za nim, na pozycji 7. znalazł się ostrowianin Paweł Marchewka, twórca firmy Techland, który majątek - wyceniany dziś na 3 miliardy 527 milionów zł - zbił na grach komputerowych. On również błyskawicznie pnie się do góry; jeszcze dwa lata temu startował ze 113. miejsca, a rok temu był na 12.

Na 8. pozycji (spadek o jedno oczko w porównaniu z rokiem ubiegłym), uplasowali się Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie z Kalisza, prowadzący w Nowych Skalmierzycach zakład meblarski COM40. Ich imperium rozrasta się m.in. dzięki współpracy z Ikeą. Ich majątek „Forbes” szacuje na 3 miliardy 442 miliony zł.

Na 70. miejscu (skok o jedną pozycję) widnieją Renata i Tomasz Szukalscy, właściciele kaliskiej firmy „Portos” produkującej żaluzje i rolety okienn. Ich majątek szacowany jest 624 milionów zł.

Listę 100 Najbogatszych Polaków „Forbesa” otwierają Sebastian i Dominika Kulczykowie z fortuną wartą 13,9 miliarda zł. Tuż za nimi uplasował się Michał Sołowow, biznesmen z Kielc, właściciel kilku firm produkcyjnych, n.in. Synthosu, Rovese, Barlinka i Echo (11,4 miliarda zł), a na trzecim - Zygmunt Solorz z majątkiem wartym 10,2 miliarda zł. Jego Cyfrowy Polsat pozostaje najbardziej zyskowną polską firmą prywatną.

MIK fot. pixabay.com

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/