Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Liwiusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Militarna zabawa dla młodzieży w kaliskiej strzelnicy ZDJĘCIA

Wakacje to nie tylko okres odpoczynku po roku szkolnym. Dla wielu to także czas, w którym można rozwijać pasje, a niekiedy spróbować czegoś nowego. Wie o tym doskonale młodzież, która przez cały lipiec uczęszczała na zajęcia sportowe w strzeleckim klubie KSS LOK Bursztyn. Każdy zainteresowany mógł przybyć i bezpłatnie skorzystać ze strzelnicy pod czujnym okiem profesjonalistów. Kolejna taka okazja już niebawem.

Karabin pneumatyczny? A może zwykły pistolet? Taki sprzęt w większości znany z filmów akcji i mało komu dostępny na co dzień. Możliwość zobaczenia, a nawet oddania strzału stwarza cyklicznie klub KKS LOK Bursztyn. Co roku w lipcu organizują oni bezpłatne, wakacyjne zajęcia, na które zapraszają dzieci i młodzież od 13-20 roku życia. I w tym roku chętnych nie brakowało. W klubie jest stała grupa około 12 osób, a na każde zajęcia przybywali i tak nowi zainteresowani.

Przyszłam, bo namówiła mnie kuzynka, która tu chodzi. Podoba mi się i myślę, że jeszcze tu wrócę – powiedziała jedna osoba, która na zajęciach była po raz pierwszy.

Zajęcia w wakacje odbywały się trzy razy w tygodniu w godzinach dopołudniowych. Nad wszystkim czuwali fachowcy, którzy uczyli przybyłe osoby jak prawidłowo trzymać broń oraz jak najlepiej oddać strzał, by był on celny. Młodzież miała okazję spróbować, jak strzela się z pistoletów i karabinów pneumatycznych. Dla większości było to coś nowego. Doświadczeniu towarzyszy lekki stres, ale też potężne emocje i podwyższona adrenalina we krwi – zwłaszcza po oddanym strzale. Ponadto, jak każdy sport uczy czegoś innego i pozwala nabyć nowych cech.  

Strzelanie sportowe wymaga ogromu koncentracji. Jest to także wysiłek fizyczny, wprawdzie nie taki jak w innych sportach, ale ogólna kondycja jest bardzo potrzebna. Ważna jest także determinacja i skupienie nad własnymi celami. To są takie główne cechy, które można nabyć – powiedział nam Marcin Woźnikiewicz, Wiceprezes klubu KKS LOK Bursztyn

Z bronią najczęściej kojarzyć można płeć męską. Jednak jak się okazuje, sport ten jest nie tylko dla chłopców. Klub w swoich szeregach ma utalentowaną Martynę Skowrońską. Dziewczyna jakiś czas temu zdobyła brązowy medal na Olimpiadzie Młodzieży w Strzelectwie Sportowym w konkurencji Skeet100 juniorek młodszych.

Moja przygoda ze strzelaniem rozpoczęła się od tego, że chodzę do klasy mundurowej i w ramach szkolenia wojskowego zaczęłam chodzić na strzelnicę. Zaczęłam trenować i strzelać 3 razy w tygodniu i to są efekty tych treningów. Rodzina i znajomi są bardzo dumni, ja sama jestem. Nie zamierzam przestać ćwiczyć, bo chciałabym zdobyć jeszcze jakiś medal – powiedziała nam Martyna Skowrońska, zdobywczyni brązowego medalu na Mistrzostwach Polski.

Klubowa strzelnica mieści się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnym Nr 2 w Kaliszu przy ulicy Rzemieślniczej 6. Wakacyjne zajęcia właśnie się zakończyły, ale od września ruszają następne. Każdy zainteresowany tego typu formą aktywności może przyjść i spróbować swoich sił w zbrojnych zmaganiach. Ponadto, osoby starsze, które chciałyby także doświadczyć trzymania broni mogą odezwać się do władz klubu i uzgodnić treningi.

JF, fot. JF i KSS LOK BURSZTYN

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/