Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Wanda, Zenon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Najpopularniejsze rozmiary banerów reklamowych

Każdemu przedsiębiorcy zależy na przyciągnięciu jak największej liczby klientów – w tym celu wykorzystuje się różne strategie marketingowe. Wiele firm skupia się głównie na reklamie online. Jeśli jednak działasz na rynku lokalnym, to nie rezygnuj z rozwiązań, takich jak baner reklamowy. Pozostaje jedno pytanie: jaki rozmiar wybrać? Dowiedz się więcej o banerach i ich wymiarach.

Co wyróżnia banery drukowane?

Od dobrze prowadzonych działań marketingowych zależy sukces Twojej firmy. Do promocji przedsiębiorstwa w wielu sytuacjach dobrze sprawdzą się banery. To uniwersalne nośniki reklamowe, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane w niemal każdej branży. Za ich pomocą przekażesz najważniejsze informacje dotyczące Twojej działalności – np. o lokalizacji siedziby czy zakresie świadczonych usług.

Dużą zaletą tego nośnika jest relatywnie niska cena. Drukowanie banerów reklamowych odbywa się w bardzo ekonomiczny sposób. Firmy poligraficzne stosują nowoczesne rozwiązania, które pozwalają znacząco obniżyć koszty produkcji. Ostateczna cena banera uzależniona jest od formatu i rodzaju produktu. Podczas zakupu większej liczby nośników możesz jednak liczyć na sporą zniżkę.

Drukowanie banerów – o czym warto wiedzieć?

Zdecydowałeś się na ten system reklamy? Wybierz drukarnię, która szybko i rzetelnie zrealizuje wydruk banerów, np. OpenPrint. Na stronie internetowej znajdziesz instrukcję, jak przygotować projekt do druku. Tam zawarto informacje o stosowanej kolorystyce, minimalnej szerokości marginesów i spadów oraz wymaganej rozdzielczości grafiki. W instrukcji znajdziesz również wskazówki na temat tego, gdzie na banerze powinny znajdować się najważniejsze informacje.

Możesz także skorzystać z usług studia graficznego. Profesjonaliści zajmą się tworzeniem projektu z uwzględnieniem wszystkich wytycznych, a Ty w tym czasie będziesz mógł skupić się na wyborze parametrów technicznych banera reklamowego.

Dostępne rodzaje banerów reklamowych

Dobrze przygotowany projekt to nie wszystko. Sukces reklamy zależy również od jej powierzchni i od tego, czy będzie dobrze widoczna w każdym miejscu. Przed zleceniem drukowania banerów musisz określić ich parametry, czyli wielkość i rodzaj.

Do wyboru masz jednostronne, dwustronne oraz odblaskowe nośniki reklamowe. I tak:

  • jednostronne banery sprawdzą się na dachach, frontach budynków lub ogrodzeniach;
  • jeśli szukasz produktu, który będzie dobrze widoczny z każdej strony – rozważ zakup dwustronnego nośnika; ten rodzaj banera to świetne rozwiązanie na eventy na zewnątrz;
  • odblaskowa reklama, będzie widoczna w każdym miejscu, nawet tym słabo oświetlonym; wystarczy mała wiązka światła, np. z reflektora samochodu, aby uwidocznić przekaz promocyjny.

Baner – produkt szyty na miarę

Masz projekt, wybrałeś rodzaj nośnika, więc pozostało Ci tylko określić jego wielkość. Najpopularniejsze rozmiary banera reklamowego to 200 x 100 oraz 300 x 150 cm. Prostokątny format nośnika reklamy pozwala na swobodne zamontowanie go w każdym miejscu – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Natomiast po złożeniu nie zajmuje on zbyt dużo miejsca, dzięki czemu można go łatwo przewieźć i zamontować w innym miejscu.

Potrzebujesz czegoś niestandardowego i naprawdę dużego? Rozważ rozmiar 400 x 150 lub stwórz baner we własnym formacie! Możesz swobodnie dopasować wielkość nośnika do swoich potrzeb i zamówić baner o powierzchni nawet kilkudziesięciu metrów kwadratowych.

Jak widać, baner jest bardzo powszechnym sposobem reklamy i pomaga docierać z komunikatem reklamowym do dużej liczby odbiorców. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się na umieszczenie na nim chwytliwego lub żartobliwego hasła, nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Jeśli masz wątpliwości co do wymiaru, skontaktuj się z ekspertami z drukarni i uzyskaj fachową poradę.

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/