Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Liwiusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Pogotowie Zamkowe, czyli kiedy niezbędna jest pomoc ślusarza?

Pogotowie Zamkowe zajmuje się awaryjnym otwieraniem drzwi. Za każdym razem, gdy właściciele nie mogą dostać się do mieszkania lub samochodu, pomocny będzie dobry ślusarz Poznań ma zapewnioną pomoc 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. A w jakich sytuacjach niezbędne jest skorzystanie z pomocy ślusarza?

Utrata kluczy

Utrata kluczy, to jedna najczęstszych sytuacji, w której pomoc fachowca jest nieoceniona. Nie ma tu znaczenia, czy klucze zostały skradzione, czy zgubione. Jeśli właściciel nie jest w stanie otworzyć drzwi, to z łatwością zrobi to dobry ślusarz Poznań. Warto jednak pamiętać, aby fakt utraty zgłosić na policji, jeśli podejrzewamy, że klucze mogły zostać skradzione.

Wymiana zamka

Zamek, tak samo jak każda inna rzecz ulega zniszczeniu pod wpływem czasu. Do tego dochodzą różnego rodzaju zabrudzenia i drobinki, które dostając się do środka mechanizmu, mogą negatywnie wpływać na jego uszkodzenie. Ślusarza z https://www.pogotowie-zamkowe-poznan-24h.pl/ najlepiej wezwać od razu, gdy zauważy się, że zamek nie funkcjonuje prawidłowo np. zacina się. Zwłoka w tej kwestii może spowodować całkowite zablokowanie klucza i problem z wejściem do domu. Natomiast przy pierwszych symptomach nieprawidłowego działania może okazać się, że wymiana zamka nie będzie niezbędna, a ślusarz go szybko naprawi.

Złamany klucz

Złamany klucz, którego końcówka utknęła w zamku, to bardzo częsta sytuacja, która jest powodem wielu problemów. Ułamana część klucza skutecznie uniemożliwia zarówno otwarcie, jak i zamknięcie drzwi, dlatego jest to problem, który należy rozwiązać od razu. Jeśli klucz wystaje poza zakładkę, to wystarczy go wyciągnąć, używając do tego cążków lub pęsety. Jednak jeśli w zamku pozostała tylko niewielka końcówka, to niezbędna będzie wizyta ślusarza.

Zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie

Awaryjne otwieranie drzwi może dotyczyć również sytuacji, w której klucze zostały zatrzaśnięte w samochodzie. W takim przypadku lepiej zrezygnować z prób samodzielnego otwarcia zamka, gdyż brak doświadczenia i specjalistycznych narzędzi powoduje, że łatwo o uszkodzenia zamka. Niestety koszt naprawy lub wymiany zamka może być bardzo kosztowny. Wezwany na miejsce ślusarz szybko otworzy zamek w samochodzie bez ryzyka, że mechanizm zostanie uszkodzony. Awaryjne otwieranie drzwi może także być przydatne, gdy zostaną zatrzaśnięte klucze w mieszkaniu.

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/