Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Samochód Google Street View wkrótce w Kaliszu!

Uwaga kaliszanie, będziecie fotografowani! Charakterystyczny samochód Google Street View pojawił się na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego, należy się więc spodziewać, że wkrótce zawita też do nas. Google robi zdjęcia do największej, interaktywnej mapy w internecie. Kaliszowi aktualizacja na pewno się przyda, bowiem przez ostatnie trzy lata wiele się tutaj zmieniło!

Street View jest jedną z najlepszych internetowych funkcji, jakie dał nam Google. Pozwala dokładnie prześledzić trasę, jaką mamy do przejścia lub przejechania, poznać punkty orientacyjne i „odwiedzić” odległe zakątki świata.

Pierwsze zdjęcia na potrzeby Street View zostały w Polsce zrobione w 2011 roku, a w 2014 roku je zaktualizowano. Minęły kolejne trzy lata, więc czas na następny etap. Dzięki temu przejazdowi mapy mają zyskać lepszą jakość, a zdjęcia mają przedstawiać aktualny stan rzeczy. Oczywiście jak zwykle twarze i numery rejestracyjne pojazdów będą zamazane.

Samochody Google Street View wyjechały na ulice polskich miast już w maju. Do października tego roku odwiedzą 15 regionów, a w nich m.in. Warszawę, Kraków, Łódź oraz Wrocław. W Wielkopolsce zawitają do Poznania, Kalisza i okolicznych miejscowości. Obecnie charakterystyczny pojazd z dużym aparatem zamontowanym na dachu, fotografuje ulice Ostrowa Wielkopolskiego.

W naszym mieście będzie to już trzecia wizyta samochodu Google. Po raz pierwszy pojawił się w 2011 roku, a aktualizował mapę 3 lata później. Był to jednak kiepski moment na zdjęcia, bowiem w centrum miasta trwały właśnie największe drogowe inwestycje – rozkopana była m.in. ul. Harcerska i Górnośląska. Zobaczcie, jak w tamtym czasie wyglądały niektóre fragmenty Kalisza.

MIK

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/