Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 07 maj 2021 Godzina:
imieniny: Flawia, Benedykt

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Sensacyjne odkrycie w lesie pod Kaliszem. Odnaleziono fragmenty "cudownej broni " Hitlera ZDJĘCIA

Niezwykłe odkrycie w gminie Ceków-Kolonia (pow. kaliski) W sobotę, 17 kwietnia stowarzyszenie DENAR Kalisz, z pomocą ekipy programu telewizyjnego ,,Poszukiwacze Historii’’ i grupy Schondorf, odkopało w lesie fragmenty rakiety V2. Lasy Państwowe i Nadleśnictwo Kalisz od razu poinformowały o tym w mediach społecznościowych.

O tym, że lasy kryją wiele skarbów niejednokrotnie przekonało się stowarzyszenie DENAR z Kalisza. W ostatnim czasie na terenie powiatu kaliskiego odnaleziono wiele historycznych skarbów. Jednak ostatnie odkrycie to prawdziwa sensacja. Przy znalezisku, oprócz kaliskiej grupy, pracowali członkowie Stowarzyszenia Regionalnej Grupy Historycznej Schondorf i ekipa programu telewizyjnego ,,Poszukiwacze Historii’’.

W leju po wybuchu udało się znaleźć fragment rakiety V2, o której również kiedyś już pisaliśmy WIĘCEJ.

Rakieta V2 to pierwszy, rakietowy pocisk batalistyczny skonstruowany podczas II wojny światowej przez zespół niemieckich konstruktorów pod kierunkiem Wernhera von Brauna. Nazywana była cudowną bronią Hitlera. Jak na lata 40 XX w., była ogromna i nowoczesna. Mierzyła 14 metrów, ważyła 13 000 kg i mogła osiągnąć maksymalnie 5500 km/h.

Znalezisko nie bez powodu nazywane jest sensacyjnym; dobrze zachowały się dużych rozmiarów elementy. Ich autentyczność została potwierdzona przez znawców historii.  

Obszar poszukiwawczy grupy, w kontekście V2, to głównie powiat kaliski, sieradzki, i południowa wielkopolska, choć zdarza im się wybiegać poza niego. Podejrzewano również, że rakieta znajduje się właśnie na terenie Leśnictwa Kazala. Miłośnicy historii od lat szukali jej śladów właśnie na tych rewirach i jak się okazuje – mieli rację.

JF, fot. DENAR Kalisz i archiwum

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/