Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Strażnicy miejscy sprawdzają dronem, kto pali śmieciami

Nowe narzędzie na wyposażeniu Straży Miejskiej Kalisza. To dron wskazujący miejsca, w których dochodzi do procederu nielegalnego spalania odpadów.

W drona, w ramach walki o ochronę powietrza, wyposażeni zostali funkcjonariusze Eko - Patrolu. Urządzenie przystosowane jest do monitorowania niskiej emisji. - Dron wyposażony jest w sensor pomiarowy wskazujący konkretne obszary, tereny i posesje na których w danej chwili dochodzi do nielegalnego procederu spalania odpadów. Ponadto funkcjonariusze Eko – Patrolu na bieżąco przeprowadzać będą kontrole posesji, z których wydobywa się charakterystyczny dym świadczący o spalaniu odpadów. – Przed weekendem, w trakcie podjętych działań, strażnicy miejscy ujawnili posesję, z której wydobywał się dym świadczący o spalaniu odpadów. Na miejscu faktycznie okazało się, że właściciel w kotle spalał kawałki starych mebli oraz basen ogrodowy – mówi Dariusz Hybś, komendant Straży Miejskiej Kalisza. - Interwencja została zakończona ukaraniem sprawcy wykroczenia mandatem karnym w wysokości 300 złotych. Apelujemy do mieszkańców o niezwłoczne zgłaszanie na numer alarmowy 986 wszelkich sytuacji świadczących o nielegalnym spalaniu odpadów.

Interwencję można też głosić, przesyłając e-maila z załącznikami w postaci zdjęć lub krótkiego filmu. Straż miejska zapowiada, że każde wskazane miejsce będzie odpowiednio sprawdzone, a w uzasadnionych przypadkach funkcjonariusze będą pobierać próbki popiołu w celu ustalenia, czy naruszone zostały przepisy. - Przypominamy, że każdy kierownik kontrolowanego podmiotu, jak i osoba fizyczna są obowiązani do umożliwienia przeprowadzenia kontroli przez strażników miejskich. Kontrolujący mają prawo żądania ustnych i pisemnych informacji, okazania dokumentów oraz udostępnienia wszelkich danych mających związek z problematyką kontroli – dodaje Dariusz Hybś.

MIK, fot. SMK

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/