Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Świąteczne menu osadzonych

Święta zaglądają też do ostrowskiego aresztu. Osadzeni na prezenty pod choinką liczyć nie mogą, ale na zmianę menu jak najbardziej. I to na tradycyjne dania, czyli karpia, kapustę z grochem czy makiełki. Niektórzy będą mogli też spotkać się z najbliższymi.

Areszt Śledczy to miejsce, w którym problemów nie brakuje. Jednak w okresie świąt także osadzeni oddają się zadumie i refleksji. A czasami starają się zrobić wszystko, by przez te kilka dni ich lokum przypominało to, które zostawili za kratami. – Pojawiają się ozdoby. Zdarza się, że np. zostawiają czyste prześcieradła i nimi nakrywają stół, tak by wieczerzę spożyć na białym obrusie – przyznaje Waldemar Zaremba, szef Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim. – W tym okresie nawet problematyczni osadzeni są spokojniejsi, poddają się zadumie.

A na ten czas także kuchnia przygotowuje dla nich coś wyjątkowego. Na stołach - świąteczna kolacja jedzona jest w celach - pojawiają się tradycyjne bożonarodzeniowe dania. -  Na śniadanie jest chleb, kawa zbożowa i dżem, na obiad zupa. Na kolację przygotowujemy smażonego karpia, ziemniaki, barszcz z uszkami, makiełki, kapustę z grochem i grzybami oraz kompot z suszonych owoców – zdradza Zaremba. – W święta na śniadanie jest margaryna do chleba, kiełbasa, jajko, majonez i jabłka. Na obiad rosół z makaronem, udko smażone, ziemniaki, surówka oraz kompot.

W Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim przebywa 250 osób. 80 w tzw. zakładzie półotwartym w Szczypiornie. Część osadzonych, tych dobrze się sprawujących, w święta będzie mogła spotkać się z rodzinami.

AW, zdjęcie arch.  
 

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/